Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Čilić u tri seta svladao Ćorića

Čilić - Ćorić

PRESS: Sport

TENIS

U dvoboju dvojice najboljih hrvatskih tenisača, odigranom u 2. kolu ATP turnira u Baselu, Marin Čilić je peti put u isto toliko mečeva bio bolji od Borne Ćorića svladavši ga 6:3, 3:6, 6:3 nakon dva sata igre.

Bio je to treći ovogodišnji dvoboj kolega iz Davis Cup reprezentacije, a i ovaj je završio po istom scenariju kao prethodna dva koja su Marin i Borna odigrali u Rotterdamu i Acapulcu, u kojima je Čilić osvajao prvi i treći set. Četvrtom tenisaču svijeta je za osvajanje prvog seta dovoljan bio 'break' do kojeg je stigao u četvrtom gemu.

...

[TREĆI SET] Na otvaranju odlučujućeg seta Čilić je poveo 1:0 pa u sljedećem gemu imao break loptu kod 30:40, no nije je uspio realizirati. Ćorić je izjednačio na 1:1. Igrači ne ispuštaju svoj servis, rezultat je 3:3. U osmome gemu Čilić je uspio oduzeti servis Ćoriću, poveo 5:3 i servira za meč.

[DRUGI SET] I Čilić i Ćorić drže svoje servise na otvaranju drugog seta. Do prve break prilike došao je Ćorić. U šestome gemu iskoristio je drugu break loptu i poveo 4:2. Kao i u prvome setu, bilo je to dovoljno za osvajanje drugoga seta sa 6:3. Ćorić je iskoristio drugu set loptu nakon 36 minuta igre u drugome setu i odveo meč u treći, odlučujući set.

[PRVI SET] Na početku meča oba su tenisača bila sigurna na svojem servisu. U četvrtome gemu Čilić je iskoristio prvu break loptu i poveo 3:1. Već u sljedećem gemu naš najbolji tenisač je povećao vodstvo na 4:1. Bilo je to dovoljno Čiliću da osvoji prvi set 6:3 za samo 38 minuta.

Čilić, četvrti tenisač svijeta i branitelj naslova u Baselu, slavio je u svih pet dosadašnjih međusobnih susreta. Uz Basel, ove je godine bio bolji u Acapulcu i Rotterdamu, a prije toga u Cincinnatiju (2016.) i Šangaju (2015.).

Za mjesto u polufinalu branitelj prošlogodišnjeg naslova u Baselu igrat će protiv mađarskog kvalifikanta Martona Fucsovicsa kojemu je Argentinac Leonardo Mayer predao meč 2. kola nakon samo tri odigrana gema.

I Čilić i Ćorić već su osigurali plasman na završne turnire najbolje osmorice. Čilić će treći put nastupiti na ATP završnici u Londonu,  a Ćorić će igrati na Next Gen ATP Finals u Milanu na kojem će nastupiti najbolji igrači do 21 godine starosti.