Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
U prvih 30 minuta niti jednog igrača Cedevite nije služio šut, a zatim se u posljednjoj četvrtini sve izmijenilo

Nevjerojatan preokret Cedevite u Sremskoj Mitrovici

Cedevita - košarka

PRESS: Sport

KOŠARKA

Košarkaši Cedevite u susretu su 6. kola regionalne ABA lige velikim preokretom u Sremskoj Mitrovici svladali Mega Bemax sa 81:77 (17:14, 9:12, 15:30, 40:21).

Cedevita je početkom četvrte četvrtine gubila i sa 17 koševa razlike (43:60), no nevjerojatnom serijom trica, u kojoj je prednjačio Filip Krušlin, uz vrlo agresivnu obranu uspjela je napraviti malo mogući preokret.

...

Cedevita je dostigla Megu minutu i pol prije kraja kada je Nichols poravnao na 73:73, a vodstvo hrvatskom prvaku osigurao je Musa košem uz dodatno slobodno bacanje pola minute prije kraja. U završnici punoj slobodnih bacanja bolje se snašla Cedevita i na kraju otišla s bodovima iz Sremske Mitrovice.

Utakmica je obilovala neobičnim situacijama, tako Cedevita u čak osam prvih minuta druge četvrtine nije postigla niti poen, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 26:26, a u trećoj četvrtini je domaći sastav pobjegao na 15 poena prednosti (56:41).

U prvih 30 minuta niti jednog igrača Cedevite nije služio šut, a zatim se u posljednjoj četvrtini sve izmijenilo. Cedevita je u posljednjoj dionici ubacila čak 40 pogodaka, samo jedan manje nego u prvih 30.

Nichols je ubacio 18 koševa za Cedevitu, 17 je dodao Cherry, a po 16 Musa i Krušlin, dok su Rebić sa 21 i Ennis sa 20 ubačaja predvodili Megu.

Nakon šest kola Cedevita ima četiri pobjede i dva poraza, a Mega dvije pobjede i četiri poraza.