Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Izbornik Glavčić: Ostvarilo se moje očekivanje da Ante Rađa osvoji medalju na 100 leđno

Rađa osvojio broncu na IPC Svjetskom plivačkom prvenstvu

Rađa - plivanje

PRESS:  Sport

PLIVANJE

Četvrtog dana IPC Svjetskog plivačkog prvenstva za osobe s invaliditetom u Mexico Cityju Ante Rađa je osvojio broncu na 100 m leđno osvojivši prvu medalju za Hrvatsku na prvenstvu.

Rađa je bio treći s rezultatom 1:18.10. Novi svjetski prvak je Brazilac Pereira Italo s rezultatom 1:13,77, dok je srebro osvojio Argentinac De Andrade Matias s vremenom od 1:15.39.

...

U srijedu nastupa Kristijan Vincetić na 100m leptir.

Svjetsko prvenstvo se najprije trebalo održati u rujnu, ali je zbog potres pomaknuto za početak prosinca.

Pomicanje početka prvenstva je dovelo i do otkaza pojedinih reprezentacija, tako da su povećane šanse našim plivačima da uđu u borbu za medalje. Vincetić pliva 100 i 400 slobodno i 100 leptir a Rađa 50 slobodno i 100 leđno. Očekivana su finala u svim disciplinama. Ostvarilo se moje očekivanje da Ante Rađa osvoji medalju na 100 leđno. Vincetić  je najbliži medalji na 100 leptir. No, nije bez šansi i da osvoji medalju na 400 slobodno, rekao je izbornik hrvatskih plivača Slobodan Glavčić.