Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Hrvatska tako prenosi dva boda u drugi krug natjecanja u Zagreb, a Švedska sva četiri. Dalje ide i Srbija

EP: Poraz od Šveđana na oproštaju od Spaladium Arene

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u posljednjem je susretu u skupini A prvog kruga Europskog prvenstva u Spaladium Areni izgubila od Švedske 31:35 (12:17).

Ovakvim ishodom Hrvatska je završila kao druga u skupini s četiri boda, koliko je osvojila i Švedska na prvome mjestu. No, Švedska je zbog ove pobjede u nastavak natjecanja, koji počinje već za dva dana u Zagrebu, prenijela četiri boda, a Hrvatska dva. Također, pobjeda Švedske u drugi je krug odvela i Srbiju koja je prije svladala Island sa 29:26 (12:12), dok je Island završio s natjecanjem.

...

Kobna po ambicije Hrvatske u dvoboju protiv Švedske bila vrlo slaba igra u obrani. Šveđani su lakoćom stvarali izglede pozicije za šut, dok hrvatski vratari Stevanović Pešić, nisu imali svoj dan. Zajedno su sakupili tek šest obrana.

Hrvatska je dobro počela dvoboj te je u sedmoj minuti vodila 4:3. No, uslijedio je veliki pad, u napadu su hrvatski igrači olako gubili lopte što je rezultiralo brzim švedskim protunapadima, dok su i na postavljenu obranu naše reprezentacije Šveđani lagano pronalazili rješenja i sa šest pogodaka u razdoblju od samo šest minuta preuzeli kontrolu utakmice povevši 9:4. Jedino svijetlo razdoblje u igri Hrvatske uslijedilo je od 16. do 18. minute kada su MusaHorvat Karačić s tri gola zaredom smanjili na 10:8. No, nada je kratko trajala, Švedska je vrlo brzo vratila prednost na pet golova razlike s kojom se otišlo i na odmor.

Ni nastavak nije donio ništa dobroga. Švedska se vrlo brzo odvojila na sedam razlike (19:12), a 20 minuta prije kraja bilo je maksimalnih devet golova prednosti (25:16). S dva brza gola Mandalinića Štrleka Hrvatska je smanjila na 27:21 i ponovno razbudila publiku u Spaladium Areni, no Jeppson Gottfridsson su vrlo brzo umirili situaciju kako na terenu tako i na tribinama.

Kopljar je u 56. minuti smanjio na 33:28, u sljedećem švedskom napadu Jeppson je promašio i dao novi tračak nade u preokret, ali Cindrić je izgubio loptu i susret je bio odlučen. Golom Čupića iz sedmerca i Stepančića iz igre Hrvatska je smanjila na 34:31, no tada je do kraja ostalo samo 15-ak sekundi, pa su to bili tek utješni pogoci.

Ivan Čupić sa sedam i Marko Kopljar s pet golova bili su najefikasniji kod Hrvatske, dok je Albin Lagergren zabio šest pogodaka za Švedsku, a po pet su dodali Simon Jeppson Jesper Nielsen.

Bio je to 10. međusobni ogled Hrvatske i Švedske na velikim natjecanjima i sada je omjer pobjeda 5-5.

U drugom krugu suparnici Hrvatske bit će Francuska, Norveška i Bjelorusija koje su zauzele prva tri mjesta u skupini B. Francuska je prenijela četiri, Norveška dva, a Bjelorusija nula bodova.