Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

U polupraznoj dvorani i s igrom bez ideje - ipak pobjeda

Dramatična završnica u zagrebačkoj Areni - teška pobjeda hrvatskih rukometaša

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Hrvatska rukometna reprezentacija uspjela je slaviti protiv Bjelorusije 25:23 nakon dramatične završnice u prvoj utakmici drugog kruga EP-a.

Drugi krug Europskog rukometnog prvenstva otvorili su Srbija i Norveška (27:32).

...

Nakon fantastične atmosfere koja je vladala u Splitu, dvoboj protiv Bjelorusije nažalost, nije odigran u punoj zagrebačkoj Areni. Premda dvorana na Laništu prima 15,000 gledatelja, na tribinama se okupilo oko 10,000 navijača.

Hrvatska je izborila pobjedu nakon dramatične završnice u kojoj su Bjelorusi imali loptu na minus jedan 30 sekundi prije kraja. Srećom, nisu zabili. Hrvatska je kontrolirala utakmicu veći dio utakmice, no u samoj završnici je nepotrebno dozvolila Bjelorusima da se vrate u susret i umalo nam 'ukradu' bod.

U 24. minuti imali smo pet pogodaka viška (13:8) što je bila najveća prednost u prvom dijelu, a na odmor se otišlo s plus tri (15:12). U nastavku susreta Bjelorusija je nekoliko puta smanjila na samo dva gola zaostatka, pet minuta prije kraja i na svega pogodak zaostatka (23:22), da bi Uladzislau Kuleš 2:30 minute prije kraja izjednačio na 23:23. Minutu prije kraja Cindrić je zabio za 24:23, a srećom u zadnjem napadu Bjelorusi su pogriješili i Marko Kopljar je zabio za potvrdu pobjede.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Marko Mamić sa po pet golova, Luka Cindrić je zabio četiri, a Željko Musa i Zlatko Horvat po tri gola. Kod Bjelorusa Andrej Jurinok je zabio šest golova, dok jeVjačeslav Saldasenka imao 12 obrana.

U prvom susretu iz naše skupine Norveška je svladala Srbiju sa 32:27 (17:17).

Na ljestvici vode Norveška, Švedska, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Šveđani i Francuzi imaju utakmicu manje.

U idućem kolu Hrvatska će 20. siječnja igrati protiv Norveške, a prije toga će snage odmjeriti Švedska i Francuska.