Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Marin Čilić bez izgubljenog seta ostvario pobjedu

Australian Open: I Čilić u osmini finala

Čilić

PRESS:  Sport

TENIS

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez izgubljenog seta ostvario je pobjedu u 3. kolu Australian Opena te se plasirao u osminu finala prvog Grand Slam turnira sezone.

Čilić je sa 7:6 (4), 6:3, 7:6 (4) nakon dva i pol sata igre svladao Amerikanca Ryana Harrisona, 47. igrača svijeta, stigavši do šeste pobjede u njihovom sedmom međusobnom ogledu.

...

Čilić je u meču servirao 16 aseva, a Amerikanac deset. Hrvatski je tenisač napravio više neforsiranih grešaka, 34, dok je Harrison napravio 24. No Čilić je suparniku uzeo servis dva puta, a svoj je izgubio jednom. Čilić je u 29 izlazak na mrežu, osvojio 26 poena.

Prvi set je odlučen tie breakom, a u drugom setu je Čilić Anmerikancu uzeo jednom servis i priveo ga kraju u svoju  korist. U trećem setu Čilić Harrisonu uzima odmah na početku servis, ali Amerikanac vraća servis za 3-3 i taj set odlazi u tie break koji dobija najbolji hrvatski tenisač.

Čilić, koji je šesti tenisač svijeta, u osmini finala će igrati protiv Španjolca Pabla Carrena Buste, 10. na ATP ljestvici, s kojim je do sada igrao jednom u Baselu 2016. godine i tada ga je pobijedio.

Sljedeći Čilićev protivnik bit će Španjolac Pablo Carreno Busta, koji je sa 7:6 (4), 4:6, 7:5, 7:5 bio bolji od Gillesa Mullera iz Luksemburga.