Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Borna Ćorić nastavio sjajan niz na velikom turniru iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu

Ćorić preko devetog tenisača svijeta u polufinale Indian Wellsa!

Ćorić

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nastavio je sjajan niz na velikom turniru iz Masters 1000 serije u Indian Wellsu te je pobjedom nad devetim tenisačem svijeta izborio plasman u polufinal!

U četvrtfinalu Zagrepčanin se namučio protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona, meč koji je trajao dva sata i 25 minuta okončao je tek u 13. igri trećeg seta, koju je dobio sa 7-3 za ukupnih 2:6, 6:4 i 7:6 (3).

...

Ćorić je loše otvorio dvoboj, već u drugom gemu je ispustio početni udarac, sa samo jednim dobivenim poenom, a kod 2:5 je uporni Anderson iskoristio treću break-loptu za drugi break i ukupnih 2:6 u prvoj dionici.

No u idealnom trenutku, odmah na startu drugog seta, uzvratio je Hrvat oduzimanjem servisa. Izvukao se u četvrtom gemu, kad je Južnoafrikanac poveo 30:40, a namučio se na svom servisu i kod vodstva 3:2. No potom je do kraja seta bez izgubljenog poena dobio svoja dva servis-grema za izjednačenje omjera u setovima.

Treći set bio je gust, prvi je servis ispustio Borna, ali srećom ponovno je odmah uzvratio i izjednačio potom na svom početnom udarcu bez izgubljenog poena na 4:4. Nakon 6:6 krenulo se u tie-break, u kojemu je kod 2-2 Anderson izgubio servis, a onda još jednom kod 5-3. Izborio je Zagrepčanin meč-loptu, koju je odmah iskoristio.

Ćoriću je to prvi plasman u polufinale turnira iz Masters 1000 serije u karijeri, a u njemu čeka pobjednika dvoboja Federer - Chung.