Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić lakoćom u 2. kolo Rima

Martić

PRESS:  Sport

TENIS

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se drugo kolo velikog WTA turnira u Rimu.

U prvom kolu nadigrala je Ukrajinku Lesiju Curenko prepustivši joj samo tri gema. Martić je slavila 6:1, 6:2 nakon sat i 36 minuta. Odmah na početku prvog seta Martić je ukrajinskoj tenisačici oduzela servis i prednost nije ispustila do kraja unatoč dosta izjednačenoj igri u svakom gemu.

...

Hrvatska tenisačica u meču je suparnici četiri puta uzela servis, a svoj nije izgubila nijednom iako je Curenko šest puta imala priliku za break. Obje su servirale po dva asa, a Ukrajinka je napravila i dvije dvostruke pogreške.

Ovo je bio njihov prvi meč i prva pobjeda Martić protiv Curenko, 37. na WTA ljestvici, samo jedno mjesto lošije od Martić.

U drugom kolu Petru Martić čeka još jedna ukrajinska igračica, četvrta tenisačica svijeta Eljina Svitoljina, s kojom je dosad igrala tri puta. Svitoljina ima dvije pobjede, obje s Roland Garrosa 2017. i 2014., a Martić je bila uspješnija 2013. u Katowicama.