Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Ćorić je odigrao sjajan dvoboj protiv jednog od najtežih protivnika kojeg je uopće mogao dobiti u prvom kolu

RG: Ćorić bez problema svladao Kohlschreibera u prvom kolu

Ćorić

PRESS:  Sport

TENIS

Borna Ćorić imao je dobar start na Roland Garrosu, on je u prvom kolu sa 6:3, 3:6, 6:3 i 6:4 svladao neugodnog Nijemca Philippa Kohlschreibera.

Bio je to četvrti meč između Ćorića i 24. igrača svijeta Kohlschreibera, koji je dobio njihova prva dva međusobna dvoboja, a Ćorić je slavio lani u Marrakeschu. Ćorić je odigrao sjajan dvoboj protiv vrlo neugodnog tenisača, koji je bio jedan od najtežih protivnika kojeg je uopće mogao dobiti u prvom kolu.

...

Ćorić je u cijelom meču izgubio samo jedan svoj servis, imao je 10 aseva, a dvoboj je završio s 14 winnera više i osam neprisiljenih pogrešaka manje od Nijemca.

Borna je dobru igru u prvom setu okrunio breakom za 4:2, što mu je bilo dovoljno da povede s 1:0 u setovima. U drugom setu bolje je zaigrao Nijemac, koji koristi priliku u osmog gemu kada oduzima Ćorićev servis, a zatim ga svojim servisom potvrđuje za izjednačenje.

I u trećem setu je samo jedan break bio dovoljan za dobitak seta, a napravio ga je Borna za vodstvo 3:1. Ćorić je dobru igru iz trećeg seta okrunio novim oduzimanjem servisa već u prvom gemu četvrtoga seta, a tu prednost je uspio održati do samog kraja, iskoristivši drugu meč-loptu.

Mladi Zagrepčanin u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja Australca Matta Ebdena i Talijana Tomasa Fabbiana

Mladi hrvatski tenisač je zadnji meč odigrao na Masters turniru u Rimu gdje je morao predati meč već u prvom setu prvog kola zbog problema s vratom.