Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Messi i društvo izorjeli u naletu 'Vatrenih'

Rebić

PRESS:  Sport

NOGOMET

U Nižnjem Novgorodu Hrvatska je u utakmici drugog kola skupine D deklasirala Argentinu s 3:0, izborivši prolaz u drugi krug Svjetskog prvenstva!

Hrvatska je u Njižnjem Novgorodu pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. U drugom poluvremenu Hrvatska je zabila sva tri gola.

...

Hrvatska je povela u 53. minuti kada je argentinski vratar Willy Caballero neobjašnjivo poklonio loptu Anti Rebiću, a napadač Eintrachta volejem sa osam-devet metara pogodio mrežu. U 80. minuti Luka Modrić je udarcem s 20-tak metara pogodio sami donji lijevi kut argentinskih vrata za veliku pobjedu. U prvoj minuti sudačke nadoknade udarac Rakitića brani Caballero, a na odbijenoj lopti je Mateo Kovačić koji nesebično vraća Rakitiću, a on lako postiže i treći gol za Hrvatsku.

Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu.

Hrvatska je već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala jer ima šest bodova, a Argentina i Island po jedan bod.

U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. lipnja igraju Hrvatska - Island i Argentina - Nigerija.

TIJEK UTAKMICE:

-----------------------

90+4' - gotovo je, Hrvatska je pobjedom 3:0 izborila osminu finala SP-a!

90+1' - Rakitić povisuje na 3:0!!!!

87' - Rakitić prekrasno gađa slobodni udarac s 20 metara i pogađa točno u kut gola, nažalost u vratnicu

81' - Luka Modrić zabija za 2:0! Potegnuo je kapetan s 18 metara i prelijepo zabio Caballeru!

75' - Rakitić leži na terenu, ali Argentinci ne žele izbaciti loptu. Izbornik Dalić ulazi u teren i prisiljava suca na prekid igre.

66' - šansa Hrvatske

64' - sad Rakitić i Subašić izbijaju ispred Messija, koji je u odličnoj šansi na metar od našeg gola!

60' - U zadnjih 16 utakmica jedini poraz u skupini Argentina je doživjela u Saporu 2002. godine, kad ih je svladala Engleska golom Beckhama.

57' - Rebić se ozlijedio, a umjesto njega u igri je Andrej Kramarić

53' - Ante Rebić koristi grešku argentinskog vratara Caballera, koji je očajno izbio loptu, a Rebić prelijepim volejom zabija za 1:0!!!

53' - Aguero ulazi u priliku, brani Subašić

46' - počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena. Izbornik Dalić je, nadamo se, na odmoru smirio Antu Rebića

45+2' - na poluvremenu je 0:0

45+1' - kakva šansa Rebića, Modrić ga je fantastično izbacio u priliku, on je napravio korak unazad i pucao s 18 metara, ali jako neprecizno, a mogao je i dodati na drugu stranu natrčalom suigraču.

39' - Ante Rebić je drugi put u kratkom vremenu žestoko ušao u suparničkog igrača, dobio je žuti karton iako je već na rubu crvenoga. Nervozan je i Dalić bi ga trebao zamijentii na poluvremenu.

30' - Rebić je pogriješio, krivo je dodao loptu na 20 metara od svog gola,  Subašić je izletio, a lopta je došla do Enza Pereza koji posve sam promašuje praznu mrežu!

21' - iz daljine puca Brozović, blokiraju Argentinci njegov udarac

20' - sad se malo na središte terena fokusirala igra, no nije mirna, žestokih startova ne manjka

13' - Messi dodaje za Savija, a ovaj daje povratnu loptu za Mezu, ali tu je Dejan Lovren koji uklizava i blokira opasan šut

10' -  Modrić je ubacio na desnu stranu za Vrsaljka, a Šime je loše ubacio na pet metara, pa Tagliafico glavom rješava opasnost

5' - Odjednom se u prilici našao Perišić koji se probio po boku, no Cabalero brani njegov udarac

1' - počela je utakmica