Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Još jedna pobjeda Vatrenih: Hrvatska - Island 2:1

NEPOBJEDIVA VATRENA HRVATSKA: Pao je i Island, slijedi okršaj s Dancima

Perišić

PRESS:  Sport

NOGOMET

Hrvatska nogometna reprezentacija u zadnjem je dvoboju D skupine Svjetskog prvenstva u Rostovu na Donu pobijedila Island 2:1 te će kao pobjednik skupine u osmini finala igrati 1. srpnja protiv Danske.

U drugoj utakmici skupine u Sankt Peterburgu Argentina je pobijedila Nigeriju 2:1 i prošla u osminu finala.

...

Pogotke su za Hrvatsku dali Milan Badelj (53) i Ivan Perišić (90), dok je za Islanđane izjednačio golom Gylfia Sigurdssona iz kaznenog udarca u 76. minuti. Hrvatska je protiv Islanda započela s devet novih igrača u odnosu na dvoboj s Nigerijom, no i u takvom sastavu došla je do treće pobjede u skupini.

U drugom susretu skupine u Sankt Peterbugu Argentina je slavila protiv Nigerije 2:1, a gol vrijedan osmine finala postigli su četiri minute prije kraja utakmice. Argentina je povela golom Lea Messija u 14. minuti, a za Nigerijce je izjednačio Victor Moses (51pen). U 86. minuti Marcos Rojo nakon dodavanja Otamendia postiže gol za pobjedu Argentine.

U osmini finala Hrvatska 1. srpnja u Nižnjem Novgorodu igra s Danskom, dok 30. lipnja u Kazanju igraju Francuska i Argentina.

Tijek utakmice:

90+1 - Gol! - Ivan Perišić donosi Hrvatskoj prednost

86. minuta - Izgleda da su Argentinci izvadili vizu za osminu finala, vode 2:1 protiv Nigerije golom Roje

81. minuta - Iz igre je izašao Mateo Kovačić, a ušao je Ivan Rakitić

76. minuta - Gol! - Izjednačio je Gylfi Sigurdsson iz kaznenog udarca koji je skrivio Lovren, igrao je rukom
74. minuta - Dobra prilika Hrvatske. Pivarić je dodao prema Kramariću koji zamalo zahvatio loptu
73. minuta - Birkir Bjarnason je pucao po golu, no nedovoljno precizan
70. minuta - Marko Pjaca napustio je igru, umjesto njega ušao je Dejan Lovren
65. minuta - Izlazi Luka Modrić, a ulazi Filip Bradarić
56. minuta - Nova prilika Islanđana, opet Ingasona, koji je ovog puta pogodio prečku
55. minuta - Ponovno izvrsna obrana Lovre Kalinića, glavom je pucao Sverrir Ingi Ingason

53. minuta - Gol! - Badelj postiže gol za vodstvo Hrvatske. Unutar šesnaesterca je opalio loptu iz prve i postigao vodeći gol
51. minuta - Milan Badelj je iskušao sreću s dalekometnim šutom i pogodio gredu

49. minuta - Nigerija - Argentina 1:1! Nigerijci izjednačili iz kaznenog udarca u 49. minuti. Strijelac Moses

48. minuta - Islanđani u nastavku utakmice drže isti ritam. Izborili su korner koji je izveo Gylfi Sigurdsson, no naši su loptu poslali daleko od gola

45+2 - Fenomenalna obrana Kalinića! Ovog je puta s ruba šesnaesterca pucao Aron Gunnarsson
45+1 - Još jedna dobra prilika Islanđana. Udarac Birkira Bjarnasona obranio je u zadnji tren Duje Ćaleta-Car
40. minuta - Velika prilika za Island. Alfred Finnbogason je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta je otišla malo pokraj desne stative
37. minuta - Pokušao je Perišić iz daljine svladati islandskog vratara
33. minuta - Probudio se Island, Duje Ćaleta-Car izbija loptu u korner
30. minuta - Kovačić radi prekršaj, slobodni udarac za Island iz obećavajuće pozicije. Lovre Kalinić je obranio udarac Gylfija Sigurdssona
20. minuta - Novi korner za Hrvatsku i opet ga izvodi Modrić. Islanđani izbijaju loptu
19. minuta - Ivan Perišić je poslao dugu loptu, ali obrana je presjekla taj pas i lopta je završila u korneru

15. minuta - Argentina povela golom Messija protiv Nigerije

14. minuta - Žuti karton za Pjacu
12. minuta - Kraći prekid igre zbog ozljede Birkira Bjarnasona
8. minuta - Tin Jedvaj je u prilici, islandski vratar je lako obranio udarac
7. minuta - Naši su braniči presjekli loptu koju je uputio Gylfi Sigurdsson
2. minuta - Hrvatska kontrolira igru