Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Zlatne odbojkašice i rukometaši!

Rukomet

PRESS:  Sport

MEDITERANSKE IGRE

Odbojkašice Hrvatske osvojile su zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Tarragoni.

U finalnom susretu Hrvatska je bila bolja od Grčke, pobijedivši s 3:1 (25:16, 25:13, 17:25, 25:14).

...

- Stvarno smo dominirali u finalu, osim tog jednog seta. Kao i na nekoliko prethodnih utakmica najzaslužnije za pobjedu bile su Fabris, Gamma i Šamadan - rekao je Frane Žanić koji je kao sportski direktor reprezentacije odveo Hrvatsku do zlata pošto se Igor Lavrinov povukao s mjesta izbornika već nakon prve utkamice. - Već sam dvaput ove sezone bio dežurni 'vatrogasac', najprije u klubu Olimpik, a sada u reprezentaciji - istaknuo je Žanić.

ČERVAROVI ZLATNI ODABRANICI

Nakon odbojkašica posljednjeg dana Mediteranskih igara u Tunisu do zlata su stigli i hrvatski rukometaši. Červarovi odabranici u finalu su bili bolji od Tunisa 24:23 (9:12) i tako nakon 17 godina ponovo stali na najvišu stepenicu na MI. Iako su nakon prvih 30 minuta bili u rezultatskom zaostatku, u nastavku su uspjeli preokrenuti rezultat i pogotkom Josipa Božić Pavletića u zadnjim sekundama utakmice stigli do pobjede i velikog slavlja.

Šest pogodaka postigao je David Mandić, a po pet su dodali Halil Jaganjac i Josip Božić Pavletić.

Mosbah Sanai bio je prvi strijelac Tunisa s pet pogodaka. Hrvatskoj je ovo ukupno četvrto zlato na Mediteranskim igrama (1993., 1997., 2001. i 2018.), a u svojoj kolekciji ima i dvije srebrne medalje (2005. i 2013.)