Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Dalić: Teška utakmica za gledati a kamoli za igrati

DRAMA U NIŽNJEM - POBJEDA DALIĆEVIH BOJOVNIKA

Vatreni

PRESS:  Sport

NOGOMET

Subašić briljirao, Rakitić zabio za pobjedu!

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala u Nižnjem Novgorodu boljim izvođenjem 11-eraca svladala Dansku sa 4:3 (1:1, 1:1).

Junak pobjede bio je vratar Danijel Subašić koji je obranio tri 11-erca u raspucavanju, da bi pobjednički pogodak za četvrtfinale postigao Ivan Rakitić.

...

Danska je povela nakon samo 58 sekundi igre golom Mathiasa Jorgensena, a izjednačio je Mario Mandžukić u 4. minuti.

Hrvatska je imala veliku priliku riješiti pitanje pobjednika prije izvođenja 11-eraca, ali je udarac Luke Modrića s bijele točke u 116. minuti obranio Kasper Schmeichel.

Danska je svoj pogodak postigla nakon što je Knudsen rukom ubacio loptu duboko u hrvatski kazneni prostor, do nje je stigao Delaney, no njega su odlično blokirali Rebić i Vrsaljko. Ipak, do prostora za šut stigao je Mathias Jorgensen, pa iako se nije radilo o jakom udarcu bio je iz velike blizine, pa je izmigoljio Subašiću u gol.

Rano primljeni pogodak nije negativno utjecao na Hrvatsku koja je poravnala već u 4. minuti. Rebić i Vrsaljko su kombinirali na desnoj strani, uslijedio je ubačaj na koji Danci nisu dobro reagirali, Delaney je napucao u glavu Christensena, a lopta se idealno odbila za Mandžukića koji je jakim udarcem probio Schmeichela.

Hrvatska će u četvrtfinalu 7. srpnja u Sočiju od 16 sati igrati protiv domaćina Rusije koja je također boljim izvođenjem 11-erca svladala Španjolsku sa 5:4.

----

120+1' - Kraj produžetaka. Idemo na jedanaesterce!

117' - Pucao je Luka Modrić, ali Schmeichel brani!

115' - Rebić je dobio loptu na sredini terena. Sjurio se prema golu, svladao Schmeichela, ali ga ruši danski branič.Sudac pokazuje na bijelu točku.

108' - Badelj umjesto Mandžukića

105' - Počeo je drugi produžetak

----

105+1' - Kraj prvog produžetka

104' - Kramarić je fino ušao u šesnaesterac, poslao visoku loptu prema golu, ali lopta ide preko grede

97' - Kramarić ulazi, izlazi Perišić

95' - Hrvatska se muči i odolijeva danskim napadima

90' - Počeo je prvi produžetak

----

90+3' - Kraj drugog poluvremena! Idemo u produžetke

90+2' - Lijepo je potegnuo Ivan Rakitič, Schmeichel se morao cijeli ispružiti, ali lopta ide tik pored vratnice

90' - Igraju se 3. minute sudačke nadoknade

86' - Rebić je fino izbacio iz ravnoteže danskog braniča, poslao pas prema Perišiću, ali obrana je to presjekla. Uzima loptu Pivarić, opalio ju je prema golu, ali branič Danske je uklizao i odbacio loptu u korner

84' - Kovačića su nezgodno povukli. Rame ga boli, ali čini se da bi trebao biti ok. Iz slobodnjaka pucao je Modrić, Perišić je dočekao s glavom, ali lopta ide iznad gola

81' - Strinić izlazi nakon ozljede u igru ulazi Pivarić

78' - Ovoga puta je Rebić pokušao iz daljine, ali Schmeichel je spreman i lovi loptu

77' - Modrić je pokušao s 20-ak metara, ali lopta odlazi daleko od gola

72' - Opet opasno pred hrvatskim vratima. Jorgensen se zaletio prema golu, pucao, ali Subašić brani

71' - Promjene u hrvatskom sastavu. Kovačić ulazi umjesto Brozovića

63' - Danci sve češće u šesnaestercu Hrvatske. Hrvatska za sada nije napravila niti jednu konkretnu akciju

56' - Brzi su Danci. Imali su odličnu priliku, ali uspjeli su ih zaustaviti hrvatski braniči. Eriksen je pucao, vida uklizao. Nakon toga Braithwaite puca, nakon odbijanca, ali lopta ide van

45' - Danci mijenjaju. U igru ulazi Schone, a iz igre izlazi Christensen

45' - Počelo je drugo poluvrijeme

----

45+2' - Kraj prvog poluvremena.

44' - Rakitić prima loptu i puca prema golu, ali brani Schmeichel

43' - Danci bolji u zadnjim minutama prvog dijela. Povečali su posjed lopte i vrše pritisak na hrvatski gol.

42' - Eriksen je dobio loptu u šesnaestercu, pucao opasno, lopta se odbija od spojnice.

39' - Kakva prilika Hrvatske! Dejan Lovren je bio najviši u skoku i lovi loptu iz centrašuta. Puca glavom, ali lopta odlazi pored desne stative.

29' - Par odličnih udaraca Hrvatske prema vratima Danske. Prvo je Perišić pucao s kojih 18 metara, Schmeichel brani, Rebić lovi loptu, puca, opet Schmeichel, i na kraju Perišić pokušava iz sve snage, ali lopta leti iznad gola

27' - Braitwaite je dobio loptu od Eriksena u šesnaestercu, ali je Subašić odlično reagirao i obranio pokušaj Danaca.

20' - Ubačaj Strinića prema Mandžukiću koji pada u šesnaesterac. Sudac kaže da nije jedanaesterac.

15' - Nakon prvotnog šoka, Hrvatska se odlično oporavila. Konstantno vrši pritisak na danski gol.

4' - Goool! Hrvatska je izjednačila. Gol je postigao Mario Mandžukić!

1' - Gol! Danska je zabila u prvoj minuti.Mathias Jorgensen puknuo je prema golu, lopta se odbila od Subašića i otkotrljala se u gol

1' - Počela je utakmica između Hrvatska i Danske