Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Hrvatska je u polufinalu svjetskog prvenstva!

NAKON DANSKE PONOVNO DRAMA I... POBJEDA HRVATSKE!!! VATRENI SPRŽILI I RUSE!

NOGOMET

Fišt u Sočiju, novo poprište nogometne drame i nova pobjeda Vatrenih!

Slijedeći koji će pokušati zaustaviti Vatrene su Englezi.

...

U svom petom nastupu na svjetskim nogometnim prvenstvima reprezentacija Hrvatske je po drugi puta u povijesti izborila mjesto u polufinalu pobijedivši u subotnjem četvrtfinalu odigranom u Sočiju reprezentaciju Rusije boljim izvođenjem jedanaesteraca, nakon što je u osnovnih 90 minuta rezultat bio 1:1, a poslije produžetka 2:2.

U ruletu jedanaesteraca ponovno je Ivan Rakitić bio strijelac odlučujućeg gola, Danijel Subašić je obranio Smolovu prvi udarac u raspucavanju, a Fernandes je promašio vrata. Osim Rakitića precizni su bili Brozović, Modrić i Vida, a Kovačićev udarac obranio je Akinfejev.

Za mjesto u finalu Hrvatska će se boriti 11. srpnja (20 sati) u Moskvi s reprezentacijom Engleske, koja je u četvrtfinalu sa 2:0 nadigrala Švedsku.

Domaća reprezentacija prva je došla do prednosti pred 44.287 gledatelja na stadionu Fišt, a vodeći pogodak za Rusiju postigao je Denis Čerišev u 31. minuti, kad je preciznim i snažnim udarcem sa 22 metara svladao Danijela Subašića.

Osam minuta poslije Hrvatska je izjednačila. Mario Mandžukić je povukao kontranapad po lijevoj strani, došao s loptom do pet metara od vrata, a onda ubacio na glavu Andreja Kramarića koji je poslao loptu u mrežu pokraj nemoćnog Akinfejeva.

Hrvatska je bila bolja reprezentacija u drugom dijelu utakmice, ali pogodaka više nije bilo do isteka osnovnih 90 minuta.

U produžetku je do vodstva stigla Hrvatska u 101. minuti. Luka Modrić je izveo udarac iz kuta, a sa 10-ak metara preciznim udarcem glavom loptu je u lijevi donji kut poslao Domagoj Vida.

Rusija je do izjednačenja došla u 115. minuti. Slobodan udarac s desnog ruba kaznenog prostora izveo je Dzagojev, a najviši u skoku bio je Fernandes i glavom pogodio desni donji kut našeg gola za 2:2.

Odluka o pobjedniku pala je u ruletu jedanaesteraca, u kojem su Hrvatska i Rusija stigle do četvrtfinala, pobjedama nad Danskom, odnosno Španjolskom, kada su vratari, naš Danijel Subašić i ruski kapetan Igor Akinfejev, bili junaci. Hrvatska je na kraju u jedanaestercima bila bolja sa 4-3.

TIJEK UTAKMICE:
------------------------------------

Jedanaesterci:

Domagoj Vida - pogađa!!!! - HRVATSKA JE U POLUFINALU!!!

Ignjašević - pogađa!

Modrić - lopta se nekako otkotrljala od vratnice u gol!
Mario Fernandes - promašuje!
Kovačić - Akinfeejev brani!
Džagojev - pogađa!
Drugi puca Brozović - pogađa!
Prvi puca Smolov - Subašić brani!

115' - Džagojev odlično nabacuje i Mario Fernandes glavom para hrvatsku mrežu!

114' - Pivarić rukom zaustavlja loptu na rubu kaznenog prostora i sad Džagojev s dobre pozicije ima priliku iz slobodnog udarca

112' - Subašić s dvije sjajne reakcije spašava našu mrežu, prvo izbija nakon kornera,a odna brani udaraca Džagojeva

105' - počeo je  drugi produžetak

101' - gol Vide nakon kornera!!!

97' - ozlijedio se Vrsaljo, unutra ide Ćorluka, koji će umjesto Vide na stopersku poziciju, a Vida će pokriti Vrsaljkov bok

91' - krenuli smo u dodatnih 30 minuta!

90+5' - gotovo je, idemo u nove produžetke

90' - ozlijedio se Subašić, nezgodna situacija, pravo na eventualnu četvrtu izmjenu imamo tek u produžecima

89' - Mateo Kovačić ulazi u igru umjesto Kramarića

76' - Modrić je pucao s 10 metara, odbilo se to od ruskog igrača, a onda su Rusi blokirali i naknadni pokušaj Vrsaljka. Jako opasno za domaćina!

74' - umjesto Strinića ulazi Pivarić na lijevi bok

72' - Jerohin je promašio vrata iz izgledne situacije glavom nakon ubačaja Fernandeza, ponajbolja prilika Rusije i prva ozbiljnija akcija u drugom poluvremenu

63' - umjesto Perišića u igri je sad Brozović

60' - kakva šansa Perišića, s osam metara trese unutarnju stranu vratnice!

58' - sad kombinacija Strinića i Rebića na lijevoj strani, ali Rebić s ruba šesnaesterca puca visoko preko gola

52' - Hrvatska je aktivnija početkom nastavka, sad lijepe škarice Kramarića, nažalost preslabe

46' - počelo je drugo poluvrijeme, promjena u momčadima zasad nema

45+2' - Predah, rezultat je 1:1

39' - Kramarić izjednačava na 1:1! Strinić je osvojio loptu, Mandžukić nabacuje, a Kramarić glavom savršenom preciznošću trese mrežu!

31' - Čerišev ljevicom sjajno pogađa Subašićevu mrežu pored uspavane hrvatske obrane

28' - Vrsaljko s desne strane zavrće loptu, a Perišić pokušava glavom u padu, pored gola

27' - umirili su nas Rusi, sve su zatvorili u zadnjih 10-ak minuta i ne događa se puno toga na travnjaku

16' - loše puca Rakitić, visoko preko gola

15' - Raspoloženi Rebić se hrabro probio među četvoricom Rusa i izborio slobodan udarac na 17 metara iskosa

11' - Rebić za Vrsaljka, koji prosljeđuje u peterac Mandžukiću, no on loše prima loptu u izglednoj poziciji i odbija mu se od noge

10' - Strinić ubacuje za Perišića, koji je izborio udarac iz kuta

7' - Rebić glavom tuče nakon što mu je Lovren glavom proslijedio loptu iz kornera

6' - Rebić stvara nered na desnoj strani ruskog šesnaesterca, ošto ubacuje, ali Akinfeev odbija.

5' - Lovren blokira neugodan udarac. Prvi korner za Ruse, Hrvatska još nije stala na loptu

1' - u 20 sati počela je utakmica, loptu je izvela Hrvatska!