Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
"Zlatna medalja mi je pobjegla za dvije leteće mete"

Hrvatski strijelac Anton Glasnović osvojio srebrnu medalju na Europskom streljačkom prvenstvu

Anton Glasnović

PRESS:  Sport

STRELJAŠTVO

Hrvatski strijelac Anton Glasnović osvojio je srebrnu medalju na Europskom streljačkom prvenstvu u austrijskom Leobesdorfu, u disciplini trap, nakon što je u finalu pogodio 44 od 50 meta.

Bilo je jako vruće. Pucali smo na streljani koja nema nadstrešnice. Prvu seriju u finalu sam jako dobro pucao 24 od 25 onda sam lagano popuštao. Zlatna medalja mi je pobjegla za dvije leteće mete, rekao je srebrni Glasnović u razgovoru za Hrvatski radio.

...

Dvije godine me nije bilo na tim velikim natjecanjima zbog nekakvih razloga iz Saveza, ali eto vratio sam se i pokazao sam im da mogu i da znam. Konkurencija je bila jaka kao i uvijek. Tu je desetak država uvijek u vrhu od kojih se ne zna koja će kada dobro opaliti, objasnio je Anton.

Jako je lijep osjećaj osvojiti medalju. Zadnja pojedinačna medalja bila mi je na Svjetskom prvenstvu 2013. godine u Peruu. Lijep je osjećaj vratiti se u igru, zadovoljno je rekao Glasnović.

Naši olimpijski pobjednici u ovoj disciplini, Josip Glasnović i Giovanni Cernogoraz, nisu uspjeli izboriti plasman u finale. Antonov brat Josip je sa 120 pogođenih meta osvojio 14. mjesto, a samo ga je jedan pogodak dijelio od raspucavanja za finale.