Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Zvonimir Rudolf Šafranko

Završnica EP-a za kadete u Varaždinu: Hrvati u polufinalu

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Hrvatska rukometna kadetska reprezentacija plasirala se u polufinale Europskog prvenstva koje se održava u Hrvatskoj.

Posljednju utakmicu u Koprivnici, prije odlaska u Varaždin, hrvatski kadeti odigrali su protiv Francuske. U borbi za polufinale Eura slavili su 25:20 (12:7).

...

Najučinkovitiji kod Hrvatske bio je Fran Mileta sa šest pogodaka, pet je upisao Patrik Martinović. Na vratima je Stipe Purić skupio devet obrana, a Fran Lučin njih četiri. U redovima Francuske istaknuli su se Sadou Ntanzi i Yohan Bourgeuil svaki s po četiri pogtoka. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Zvonimir Rudolf Šafranko.

Naši će mladi rukometaši za finale igrati protiv Islanda, a drugi polufinalni par čine Danska i Švedska.

U najvažnijoj utakmici naglašavao sam da je jako bitan ulazak u utakmicu. To smo odradili kako treba i rezultat to pokazuje. Primili smo samo dva pogotka u 20 minuta utakmice. Imali smo dobar protok lopte. Vodili smo cijelo vrijeme i kontrolirali rezultat. Nismo posustajali sve do zadnjeg trenutka. Čestitam svojim momcima, rekao je izbornik Boris Lisica te najavio sljedećeg protivnik: Površno smo gledali Island. U dublju analizu ćemo tek ući. U samoj završnicu su ušli Skandinavci – Danska, Švedska i Island te Hrvatska. Mi ćemo se pripremiti za njih. Imaju odličnu vanjsku liniju i u tom segmentu su slični Dancima.

U dramatičnoj završnici kadetkinje su ostale bez četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Poljskoj. Njemice su slavile 25:24 (9:14).

Sjajno su Hrvatice igrale u prvom poluvremenu u kojem su čak vodile i sa sedam pogodaka, ali slabija igra u drugom poluvremenu i agresivnija obrana Njemačke zaustavile su hrvatske kadetkinje na putu među najboljih osam reprezentacija u svijetu.