Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Anzulović: Ovo je bila možda i naša najzrelija utakmica na turniru, možemo biti ponosni na ostvareni rezultat

Hrvatski košarkaši zauzeli prvo mjesto na ljestvici i osvojili Kup

Košarka

PRESS:  Sport

KOŠARKA

Pobjedom nad Kinom 79:73 (25:19, 17:24, 20:16, 17:14), hrvatski su košarkaši zauzeli prvo mjesto na ljestvici i osvojili Kup Borislava Stankovića.

Tunis je drugi, a domaćin je na kraju tek treći.

...

Hrvatski su reprezentativci odlučno ušli u četvrtu utakmicu i četvrti dan Kupa. Agresivno je krenuo i kapetan Josip Bilinovac koji je u šest minuta igre postigao osam poena, dva koša za dva poena, tricu i slobodno bacanje, a sve sa stopostotnom preciznošću. U drugoj četvrtini je došlo do malog pada u hrvatskoj igri pa Kinezi na poluvremenu imaju minimalno vodstvo, 43:42. Unatoč usporavanju naše reprezentacije, Bilinovac krajem prvog poluvremena ima upisanih 19 poena, odnosno 11 u drugoj četvrtini.

U nastavak utakmice se vraća smirena hrvatska reprezentacija s jasnim akcijama što se u konačnici odražava i na rezultat. Unatoč dodatno uloženim naporima Kine da pređe u vodstvo, naši reprezentativci održavaju razinu energije i stabilnost u igri pa utakmica završava slavljem Hrvatske 79:73.

Najbolji igrač utakmice, a ujedno i MVP turnira, je Bilinovac koji je ubacio 27 poena uz dvije asistencije i četiri osvojene lopte. Domagoj Vuković je postigao 14 poena uz 10 skokova.

Lijepo je s pobjedom završiti jedan ovakav turnir s ovakvom organizacijom. Ovo je bila možda i naša najzrelija utakmica na turniru. Čestitam igračima i stožeru što su dostojno prezentirali našu košarku i mislim da možemo biti ponosni na ostvareni rezultat pred ovakvim auditorijem, rekao je izbornik Dražen Anzulović.