Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT

Četvrti međusobni ogled Martić i pet godina starije češke tenisačice, naša igračica stigla je do treće uzastopne pobjede
Petra Martić pobjedom otvorila nastupa na WTA turniru u Pekingu

Petra Martić

PRESS:  Sport

TENIS

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić pobjedom je otvorila nastup na WTA turniru u Pekingu koji se igra za nagradni fond od 8.285.274 dolara.

Dvadesetsedmogodišnja Dućanka, 36. igračica svijeta, u prvom je kolu pobijedila Čehinju Barboru Strycovu sa 6:2, 6:3 nakon sat i 22 minute igre. U meču u kojemu nijedna tenisačica nije servirala nijedan as Martić je bila bolja na prvom servisu (76 posto naprama 50 posto).

...

U prvom setu obje su tenisačice propustile priliku za break, ali Martić prva uspijeva suparnici uzeti servis za 3:1. Nakon toga je hrvatska igračica uzela servis Čehinji još dvaput i, iako je svoj izgubila jednom, set privodi kraju u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu su obje tenisačice držale svoj servis do 4:3 za Martić kada ona koristi priliku i uzima servis za vodstvo od 5:3 nakon čega je dobila i svoj servis i meč iskoristivši treću meč-loptu.

Bio je to četvrti međusobni ogled Martić i pet godina starije češke tenisačice (WTA - 26.), a naša igračica stigla je do treće uzastopne pobjede. Martić je uspješnija bila ove godine i u Indian Wellsu te 2011. na US Openu, dok je Strycova dobila njihov dvoboj 2011. u Sydneyju.

- sadržaj se nastavlja -

Drugi upravo čitaju...

U 2. kolu Martić čeka bolju iz ogleda između druge nositeljice Dankinje Caroline Wozniacki i Švicarke Belinde Bencic.

Drugo kolo u Pekingu danas će odraditi još jedna hrvatska predstavnica, Donna Vekić koju očekuje dvoboj protiv Ons Jabeur iz Tunisa. Jabeur, koja je glavni ždrijeb izborila kroz kvalifikacije, meč prvog kola dobila je nakonn predaje prve tenisačice svijeta Rumunjke Simone Halep

U Pekingu se održava i ATP turnir na kojemu se hrvatski tenisač Borna Ćorić oprostio od nastupa već u prvom kolu.