Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Kickboxing: Berba medalja za hrvatske predstavnike u Bratislavi

Kickboxing

PRESS:  Sport

KICKBOXING

Posljednjeg dana Europskog prventva u kickboxingu u Bratislavi tri zlata za Hrvatsku!

Nakon što je jučer svjetska prvakinja 19-godišnja Lucija Bilobrk, postala zlatna u teškoj kategoriji u disciplini K1, danas su europski prvaci postali Toni ĆatipovićLuka Žuljević i Antonio Plazibat.

...

Ćatipović je slavio u disciplini K1 u kategoriji do 91 kilograma, a Luka Žuljević u istoj kategoriji u Low-kicku. Bivši K1 prvak profesionalac Antonio Plazibat u kategoriji preko 91 kilograma osvojio je naslov europskog amaterskog prvaka u njegovoj K1 disciplini.

Odlični Splićanin nakon ovoga uspjeha će se 24. studenog u Ljubuškom boriti za svjetski WAKO Pro naslov protiv Poljaka Michala Turynskog.

- sadržaj se nastavlja -

Drugi upravo čitaju...

Fenomenalni borac iz Ameno Gyma u akcijom nabijenom finalnom meču WAKO prvenstva odlukom sudaca (2:1) svladao je Azerbajdžanca Bahrama Rajabzadeha. Plazibat je do ove titule došao velikim preokretom nakon što je prva dionica borbe pripala njegovom suparniku.

Azerbajdžanac je u prvoj rundi koljenom rušio hrvatskog borca, no tu treba naglasiti kako je do udarca došao iz Thai, a ne K-1 klinča, piše Dalmacija Danas. Stvari su se dodatno zakomplicirale kada je Plazibat u završnici druge runde ostao bez boda koji mu je oduzet zbog udaranja nakon prekida te se tako doveo u nezahvalnu situaciju.

Svjestan da je u velikom zaostatku, Antonio u posljednjoj rundi kreće na sve ili ništa. Sijevali su udarci sa svih strana, borba je bila na rubu prekida, no Rajabzadeh je sve to nekim čudom trpio i ostajao na nogama. Ipak, pred kraj meča je sudac kaznio konstantno korištenje Thai klinča i Azerbajdžancu oduzeo bod  te time otvorio put prema Plazibatovom velikom slavlju.

“Izuzetno teško finale s aktualnim svjetskim prvakom. Izuzetna tjelesna spremnost i tehnička priprema pomogli su mi da preokrenem meč i postanem Wako prvak Europe u K-1 disciplini u superteškoj kategoriji”, izjavio je Plazibat za Dalmacija Danas nakon velikog meča.

Veliki uspjeh iz Bratislave u Hrvatsku donosi i Lucija Bilobrk koja je postala europska prvakinja u kickboxingu. Predstavnica Pit Bulla je u finalu kategorije iznad 70 kilograma u disciplini K-1 pobijedila Rabiju Akdeniz iz Turske.

Ponosna može biti i Helena Jurišić koja je stigla do srebra u finalu low kicka (do 70 kg). Poznatu hrvatsku borkinju je na putu do najsjajnijeg odličja zaustavila domaća predstavnica Alexandra Filipova (odluka sudaca).

Matej Lebo je u finalu kick lighta do 84 kilograma izgubio diskvalifikacijom od Stefana Stanića iz Slovenije. Srebrnumedalju u low kicku (do 65 kilograma) osvojila je i Marija Bodač, dok je odličje iste boje pripalo Nives Radić u disciplini K-1 do 70 kg.

Nizu uspješnih nastupa priključio se Luka Žuljević koji je postao europski prvak nakon što je u finalu low kicka (do 91 kg) odlukom sudaca od 2:1 pobijedio Srbina Bojana Džepinu.

U Bratislavi je zlato slavio i Toni Ćatipović koji je postao europski K-1 prvak u kategoriji do 91 kilograma. Splićanin je do ovog uspjeha stigao preko Ahmeda Krnjića iz Bosne i Hercegovina tako što je istog svladao odlukom sudaca.

Spomenimo i da je do polufinala low kicka u kategoriji iznad 91 kilograma stigao Tomislav Čikotić, no njega je tamo odlukom sudaca zaustavio Srbin Nikola Filipović.