Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

PRESS

SPORT

Hrvatskoj je za naslov pobjednika u posljednjem izdanju Davis Cupa u ovakvom formatu potreban još samo jedan bod iz preostala tri susreta
DC: Čilić svladao Tsongu i donio Hrvatskoj drugi bod!

Marin Čilić

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatska teniska reprezentacija povela je 2:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa koje je u petak započelo u Lilleu!

Nakon što je u prvom susretu Borna Ćorić svladao Jeremyja Chardyja sa 6:2, 7:5, 6:4, u drugom dvoboju dana Marin Čilić je bio bolji od Jo-Wilfrieda Tsonge sa 6:3, 7:5 i 6:4.

...

Hrvatskoj je tako za naslov pobjednika u posljednjem izdanju Davis Cupa u ovakvom formatu potreban još samo jedan bod iz preostala tri susreta, a do njega može doći već u subotu kada je na programu igra parova. Za Hrvatsku su prijavljeni Ivan Dodig i Mate Pavić, dok će za Francusku igrati Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut.

Ako Francuska u subotu smanji na 2:1, odluka o pobjedniku bit će odgođena za nedjelju kada bi u prvom dvoboju trebali igrati Čilić i Chardy, a ako bude 2:2 odlučujući bi susret trebali igrati Ćorić i Tsonga.

Hrvatska je dosad jednom bila pobjednik najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja (2005.) dok je jednom izgubila u finalu (2016.).

Čiliću je za pobjedu protiv Tsonge bio dovoljan po jedan break u svakom setu, u prvoj dionici je oduzeo servis Tsongi u šestoj igri, u drugoj u 11. igri, a u trećoj u petoj igri.

Tijekom čitavog prvog seta Čilić je izgubio samo jedan poen na svom početnom udarcu, a iako u preostala dva seta nije bio toliko uvjerljiv nije niti jednom izgubio gem na svom početnom udarcu. U osmoj igri drugog seta te u četvrtoj igri trećeg seta morao je spašavati po dvije break-lopte Tsonge, a Francuz je posljednju priliku za povratak propustio u šestom gemu trećeg seta, kada je, nakon ukazane pomoći zbog ozljede prepona, stigao do još jedne prilike za oduzimanje početnog udarca, koju nije iskoristio. U svih tih pet situacija Čilić je odlično servirao, pa Tsonga nije imao realnih izgleda za osvajanje poena.

- sadržaj se nastavlja -

Drugi upravo čitaju...

TIJEK MEČA:
---------------

[TREĆI SET]

Gotovo je, Čilić je odservirao za pobjedu!

Kod vodstva 3:2 Francuz ima break-loptu (30:40), a Čilić se izvukao asevima, u ovom gemu odservirao ih je tri. Poveo je najbolji hrvatski igrač s 4:2!

Čilić je u sljedećem gemu napravio novi break i poveo 3:2. Tsonga je zatražio liječničku pomoć i otišao u svlačionicu. Vratio se na teren i meč se nastavlja

Dvije break lopte za Tsongu u četvrtome gemu, no Čilić se opet izvukao i izjednačio na 2:2.

Početkom trećeg seta izjednačni dvoboj, 1:1

[DRUGI SET]

Od tri set lopte Čilić je iskoristio prvu i osvojio drugi set sa 7:5!

Čilić dolazi do drugog breaka u susretu, a prvog u ovome setu. Vodi 6:5 i servira za drugi set.

U osmom gemu kod 30:15 Čilić radi prvu dvostruku pogrešku u meču, a Tsonga dolazi do dvije break lopte. Bilo je tijesno, no Čilić se izvukao i izjednačio na 4:4.

Gledamo izjednačeni drugi set, 3:3
Kod 2:2 Marin dolazi do prednosti 0:30, ali nije uspio napraviti novi break.

[PRVI SET]

Visoko kvalitetan Marinov tenis u prvom setu i zasluženih 6:3. Na svom servisu izgubio je samo jedan poen!

Hrvatski tenisač prvo pogađa as, potom odličan servis, a za 40:0 probio je Tsongu na mreži.  Prvi set osvaja nakon što Francuz šalje loptu u aut.

Kod vodstva 5:2 prva set-lopta za Marina (30:40), ali spašava se Tsonga. Uslijedila je velika bitka i tri izjednačenja, a onda Marin šalje loptu u aut i servirat će za set.

Kod vodstva 40:0 poslao je Čilić loptu u mrežu i izgubio prvi poen na svom servisu nakon 15 uzastopnih osvojenih! Ipak, uzeo je gem i poveo 5:2.

Marin Čilić napravio je prvi break u meču i poveo s 4:2!