Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Bila je to teška utakmica, presudila je srčanost
Rukomet SP: U dramatičnoj utakmici hrvatski rukometaši slomili Islanđane

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u svom je prvom nastupu u skupini B na Svjetskom prvenstvu u Muenchenu pobijedila Island sa 31:27 (16:14).

Najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske bili su Luka Stepančić s osam i Luka Cindrić sa šest golova, dok je Island predvodio Aron Palmarsson sa sedam pogodaka.

...

Utakmica je počela odličnom igrom u napadu i nepostojanjem obrana kod obje reprezentacije, pa je nakon samo šest minuta igre bilo 5:5. Veći dio prvog poluvremena niti jedna reprezentacija se nije uspijevala odvojiti da bi Island s dva uzastopna gola šest i pol minuta prije odmora poveo sa 14:11. No, do kraja prvog dijela "proradila" je hrvatska obrana na čelu s vratarom Šegom te je Hrvatska serijom 5-0 stigla do prednosti 16:14.

Dobra igra Hrvatske nastavila se i početkom nastavka te je u 33. minuti bilo 19:15, a 36. minuti 21:18. Nažalost, uslijedila je "crna rupa" od 10 minuta tijekom kojih je Island svojom serijom 6-1 preokrenuo rezultat i poveo 22:24.

Uslijedila je minuta odmora Line Červara i, kao i u prvom poluvremenu, dizanje razine hrvatske obrane. S nekoliko oduzetih lopti iz brzih protunapada golovima Horvata i Cindrića stigli smo do prednosti 29:26. Potom je i Šego spojio nekoliko obrana kojima je osigurao bodove našoj reprezentaciji. Hrvatska je serijom 6-0 od 50. do 60. minute stigla do vodstva 31:26, da bi Palmarsson golom u posljednjoj sekundi samo ublažio poraz Islanda.

Hrvatska će u drugom kolu u nedjelju igrati protiv Japana koji je ranije u petak izgubio od Makedonije 38:29.

- sadržaj se nastavlja -

Drugi upravo čitaju...

TIJEK UTAKMICE:
-----------------------

KRAJ UTAKMICE - HRVATSKA - ISLAND 31:27

59' - gol Davida Mandića za 30:26! Gotovo je, nema više vremena za preokret Islanda!

58' - Karačić je izborio isključenje Gustaffsona praktički do kraja utakmice. To bi trebao biti kraj svih islandskih nada.

56' - nova kontra Hrvatske, bježimo na tri gola razlike (29:26)!

55' - griješe Islanđani, Horvat iz kontre pogađa za 28:26!

54' - Stepančić nas opet izvlači, pod prijetnjom pasivnog napada sjajno para mrežu! Vodimo 27:26, a do kraja šest minuta

52' - Cindrić individualnom akcijom za 26:26. Sve u redu, ali obrana nam je katastrofalna.

46' - sad potpuni preokret Islanda, koji vodi 22:24. Lino Červar prisiljen je na novu minutu odmora

43' - sad je 22:22, praktički smo na početku

39' - Nakon 20:16 i 21:18 sada je 21:20 za Hrvatsku. Gubimo strpljenje i opet nam se primiču Islanđani

36' - opet zabija Stepančić, nažalost odmah i primamo gol - 20:17

33' - Cindrić se provukao i pogodio za 19:15! Najveća prednost Hrvatske!

32' - Stepančić još jednom zabija, a potom je izborio prekršaj u napadu

31' - dobra akcija Hrvatske, koju golom izvana završava Stepančić za najvećih 17:14

30' - kakav preokret na kraju prvog poluvremea, od 11:14 preokrenuli smo na 16:14! Serija 5-0!

30 - Štrlek realizira kazneni udarac i nastavlja hrvatsku seriju (sad 4-0) za vodstvo 15:14.

29' -minutu odmora traži Lino Červar

27' - agresivnija obrana i "vrući" Duvnjak koji vara čuvara i zabija za 14:14 vade nas iz problema

26' - Duvnjak nakon još jedne obrane Šege s naše polovice terena kažnjava islandsku igru bez vratara, 13:14

25' - 12:14 Stepančić sad loše puca, srećom brani povratnik na vrata Šego, a na drugoj strani Karačić smanjuje te je još izborio isključenje

24' - Island stvara najveću razliku - 11:14.

23' - Horvat katastrofalno izvodi sedmerac, pokušaj loba ne uspijeva zavarati islandskog čuvara mreže

20' - 10:12 vodi Island

19' - Stepančić smanjuje zaostatak

18' -Island vodi 9:11 nakon gola Gunnarssona iz sedmerca

16' - Šego brani čistu šansu Islanda, mažalost na drugoj strani to ne kapitalizira Duvnjak. Rezultat je 9:9.

14' - Islanđani su pokušali napasti bez vratara i kažnjava to Horvat - Hrvatska vodi 9:8.

14' - Duvnjak uz malo sreće pogađa za 8:8

13' - Kozina ne koristi zicer dok imamo igrača više i kažnjava nas Arnarsson - Island vodi 7:8.

11' - Šego brani i napadamo za prvo vodstvo. Stepančić iz teške situacije pogađa za vodstvo Hrvatske 7:6!

9' - Cindrić koristi rupu u islandskoj obrani za šesto izjednačenje - 6:6. Napad nam je dobar, ali u obrani praktički ništa ne uspijevamo obraniti.

5' - Horvat drugi put precizan iz sedmerca za 4:4

3' - Stepančić izvana zabija za 2:2 na asistenciju Cindrića

1' - počeo je susret

U dosadašnjih sedam utakmica na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima hrvatski rukometaši ubilježili su šest pobjeda i jedan remi. Također, Kauboji imaju niz od pet pobjeda, a jedini remi Islanđani su izborili na EURU 2010. (26:26).

Na svjetskim prvenstvima s Islandom je Hrvatska odigrala dosad samo jednom i slavila 34:33 2011. godine.

Zadnja dva okršaja Hrvatska je uvjerljivo dobili. Na EURU 2016. bilo je 37:28, a zadnja utakmica igrala se prije godinu dana na Europskom prvenstvu u Splitu i Hrvatska je slavila 29:22.

Dvoboj Hrvatska - Island počeo je u 18 sati u Olympiahalleu u Münchenu.