Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

VATERPOLO: HRVATSKA PORAZILA SRBIJU (12:11)

Vaterpolo

PRESS: Sport

VATERPOLO

SP: Hrvatska pobijedila Srbiju i izborila finale s Mađarskom!

Hrvatski vaterpolisti pobijedili su u polufinalu Svjetskog prvenstva u Budimpešti branitelja naslova Srbiju s 12:11, izborivši veliki finale s domaćinom Mađarskom.

...

Hrvatska je i dalje neporažena na ovom turniru.

Finale je na rasporedu u subotu!

TIJEK UTAKMICE:

----------------------------------

ČETVRTA ČETVRTINA

Kontra Hrvatske, no loš rasplet, odmah na drugoj strani šesti gol Prlainovića i Srbija vodi 10:9. Brzo izjednačava Lončar na 10:10,  a Vukičević nas dovodi u vodstvo!

Tri i pol minute prije kraja Mandić koristi zastajkivanje Vukičevića i izjednačava na 11:11. Ipak, sad su se uloge obrnule i Srbija lovi Hrvatsku, Joković koristi brojčanu nadmoć i opet vodimo s 12:11, a do kraja su tri minute!

Bijač brani udraca Prlainoviću nakon kontre, Šetka puca bezopasno i minutu prije kraja minuta odmora za Srbiju.Srbija ne koristi napad i 28 sekundi prije kraja odmor zove Ivica Tucak. Daje upute da se nikako ne izgubi lopta. Gotovo je, Hrvatska je u finalu!

TREĆA ČETVRTINA

Sukno nakon dužeg mahanja sjajno pogađa za 6:6! Ranđelović pogađa s igračem više za 7:6 nakon što je zadržan bio Bušlje, na što sudac nije reagirao. Uzvraća i drži nas u igri ipak Marko Joković, također s igračem više - 7:7. Peti uzastopni iskorišteni igrač više.

Andrija Prlainović s pozicije sidruna vraća Srbe u vodstvo, što je prvi gol koji smo primili s izjednačenim brojem vaterpolista u bazenu. Na drugoj strani Ante Vukičević drži nas u egalu!

Prlainović 12 sekundi prije kraja nevjerojatno pogađa, srećom na drugoj strani Sukno izborio peterac, koji Joković realizira za 9:9.

DRUGA ČETVRTINA

Lijepom fintom Prlainović vraća vodstvo Srbiji, a uskoro je i 3:1 za Srbiju. U situaciji šest na šest naš centar Luka Lončar dobrom šraubom smanjuje na 3:2, a onda iznenadnim udarcem Andro Bušlje izjednačava na 3:3.

Lončar radi očigledan prekršaj u napadu, a na drugoj strani Prlainović ekspresno koristi isključenje Fatovića za 4:3. Kapetan Sandro Sukno izjednačava na 4:4. Nažalost, Pijetlović na poziciji kod vratnice s igračem više vraća Srbiju na 5:4. Dvije sekunde prije poluvremena Andro Bušlje odlično je uplivao i izjednačio na 5:5.

PRVA ČETVRTINA

Hrvatska je propustila iskoristiti prva dva igrača više, no Andrija Prlainović koristi prvog igrača više i dovodi Srbiju u vodstvo. U,zadnjoj sekundi prve četvrtine sjajno izjednačava Sukno.