Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Lea se borila srčano, pametno i potpuno zasluženo došla do medalje

Europska juniorska bronca za Gobec

Judo Gobec

PRESS: Sport

JUDO

Posljednjeg dana pojedinačnog natjecanja na Europskom juniorskom prvenstvu u Mariboru hrvatska judašica Lea Gobec osvojila je broncu.

U kategoriji do 78 kg Lea Gobec je imala jako dobar dan te s dva wazarija slavila u borbi za broncu protiv Ruskinje Irine Voronjine. Gobec je prije toga pobijedila Litvankuv Dudenaite (ippon) i Austrijanku Hoellwart (ippon nakon 50 sekundi), a zatim u polufinalu upisala jedini poraz od Ruskinje Bukrejeve.

...

Lea je odlično odradila cijeli dan. Borila se srčano, pametno i potpuno zasluženo došla do medalje. Čak i u polufinalu, sve dok nije ostala u zahvatu, radila je dobro, prokomentirao je trener reprezentacije Hrvoje Petranović.

Ostali hrvatski predstavnici nisu uspjeli ući u borbu za medalje, a čak četiri judašice, Iva Oberan (do 57 kg), Karla Prodan (do 70 kg), Zrinka Miočić (preko 78 kg) i Katarina Lucija Vuković (preko 78 kg), završile su EP na 7. mjestu.

Europsko juniorsko prvenstvo završava ekipnim natjecanjem u nedjelju 17. rujna.