Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

LEN Europa kup: HRVATSKA SRUŠILA SRBIJU

Vaterpolo

PRESS:  Sport

VATERPOLO

U dvoboju koji je za ulog imao prvo mjesto u skupini i plasman u finale završnog turnira Europa kupa, hrvatski vaterpolisti su velikim preokretom pobijedili reprezentaciju Srbije sa 8-7 (1-3, 0-1, 3-1, 4-2) pred do kraja ispunjenim tribinama riječkog bazena na Kantridi.

Izabranici Ivice Tucka ušli su malo grčevito u susret.

...

Prvi pogodak zabili su tek nakon gotovo četiri minute i taj pogodak Mare Jokovića bio je jedini sve do treće četvrtine kada se u strijelce upisao i Fatović.

Do tada su gubili 1:4. Šut se za barakude otvorio nakon pauze kada su rezultat smanjili na 4:5.

U posljednjoj četvrtini Hrvati su okrenuli rezultat u svoju korist i poveli 6:5,a  na kraju se s rezultatom 8:7 plasirali u finale koje se igra sutra u 20.30 sati.

Najbolji strijelac u redovima srpske reprezentacije bio je Filip Filipović s tri pogodaka, dva je zabio Dušan Pijetlović, a jedan pogodak upisao je Dušan Mandić, baš kao i Miloš Ćuk. Gojko Pijetlović iskazao se na vratima.

S druge strane Marko Bijač nervirao se na hrvatskom golu jer rješenje za Srbe do kraja utakmice nije imao.

Najviše pogodaka upisao je Loren Fatović (3), Ante Vukičević upisao je dva, a po jedan su zabili Luka Lončar, Maro Joković te Josip Vrlić.