Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Wimbledon: Čilić u tri seta svladao Mannarina

Marin Čilić

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatski tenisač Marin Čilić, 13. nositelj, plasirao se u drugo kolo Wimbledona nakon što je svladao Francuza Adriana Mannarina sa 7:6 (6), 7:6 (4), 6:3 nakon dva sata i 48 minuta igre.

U prvom setu kod vodstva 4:3 Čilić je propustio iskoristiti dvije break-lopte, pa je set otišao u tie-break u kojem je poveo s 4-0. No, onda je došlo do preokreta i Mannarino ima set-loptu, ali Čilić se izvukao iz neugodne situacije i dobiva prvi set.

...

I sljedeći set Čilić je dobio u tie-breaku, iako je imao priliku to riješi i prije jer je imao prednost breaka. No, kod vodstva 5:4, na svojem servisu, ispustio je dvije set-lopte. Mannarino je izjednačio na 5:5 i set je ponovno odlučen u tie-breaku u kojem ovog puta nije bilo toliko drame.

U trećem setu Čilić nije ispustio prednost breaka. Kod vodstva 3:2 oduzeo je servis protivniku i potom je rutinski zaključio meč u svoju korist.

U drugom kolu čeka ga Portugalac Joao Sousa (ATP-69) protiv kojeg Čilić vodi 4-0 u pobjedama, a posljednji puta dobio ga je 2018. na Australian Openu (6:1, 7:5, 6:2).

Sutra na Drugom programu HRT prenosi dvoboj Ive Karlovića i Talijana Thomasa Fabbiana. Po rasporedu je drugi meč iza 12 sati na terenu broj 14, a prijenos se očekuje oko 14 sati.