Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

29. Grand prix Croatia: 16 medalja za Hrvatsku

Karate

PRESS:  Sport

KARATE

Na 29. Grand prixu Croatia u karateu u Samoboru hrvatski natjecatelji osvojili su ukupno šesnaest odličja.

U najzanimljivijem i najatraktivnijem dijelu natjecanja, u seniorskoj open kategoriji u borbama prvi put u gotovo tri desetljeća tog turnira sva četiri finalista bila su iz naše zemlje.

...

Naslov pobjednika obranio je aktualni svjetski prvak u poluteškoj kategoriji Ivan Kvesić, koji je u susretu trećeg finalnog kola u posljednjim sekundama svladao brata Anđela s 2-1.

S dvije pobjede i jednim remisom Ivan Kvesić bio je prvi, drugo mjesto zauzeo je Enes Garibović s jednom pobjedom, remisom i porazom. Zbog bolje bodovne razlike s dva remisa i jednim porazom Anđelo Kvesić turnir je završio na trećem, a njegov klupski kolega iz "Hercegovine Zagreb" Ivan Martinac na četvrtom mjestu.

Hrvatska je na trodnevnom turniru od kadeta do seniora ukupno osvojila pet zlatnih, tri srebrne i osam brončanih medalja. Osim seniorskog zlata Ivana Kvesića, najsjajnije odličje u konkurenciji mlađih seniora osvojili su još Kristijan Lacković (-60 kg), Jelena Pehar (-50 kg) i Lea Vukoja (-68 kg), a u kadetskoj kategoriji do 54 kg slavila je i Laura Lisac.

Na Grand prixu Croatia u Samoboru ukupno je sudjelovalo gotovo dvije tisuće karatista iz 22 zemlje.