Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Enes Garibović i Vlatka Kiuk brončani na Grand Prixu Croatia

Grand Prix Croatia

PRESS:  Sport

KARATE

Enes Garibović osvojio je treće mjesto u seniorskim borbama, najatraktivnijem dijelu 27. Grand prix Croatia, trodnevnog  karate natjecanja kojem je i ovoga vikenda, tradicionalno polovicom siječnja domaćin bio Samobor.

Nastupila su 46-orica seniora. Nakon  osnovnog dijela, finalni dio izborila su četvorica najboljih, koji su se borili prema kriteriju svaki sa svakim. Enes Garibović pobijedio je Anesa Čonga s 3:0 i uz dva poraza u završnom dijelu na kraju zauzeo treće mjesto.

...

Ukupni pobjednik je aktualni svjetski prvak u teškoj kategoriji Iranac Sajad Ganjzadeh, koji je u odlučujućoj borbi preokrenuo rezultat i svladao drugoplasiranog Bjelorusa Antona Isakua sa 4:3 i osvojio nagradu organizatora od 2000 eura.

U seniorskim katama Vlatka Kiuk također je osvojila treće mjesto i drugu hrvatsku seniorsku brončanu medalju na turniru.

U raznim dobnim kategorijama u Samoboru je ukupno sudjelovalo čak 1763 karatista iz 23 zemlje.