Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Petra će u polufinalu igrati s 19. igračicom svijeta Kazahstankom Jelenom Ribakovom
Martić u polufinalu jakog turnira u Dubaiju

Petra Martić

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u polufinale WTA turnira u Dubaiju pobijedivši 24. igračicu svijeta Estonku Anet Kontaveit s 7-6 (4), 6-1.

Martić (WTA 15.) je nastavila s dobrim igrama u Dubaiju gdje je nanizala tri pobjede bez izgubljenoga seta. Protiv Kontaveit je Petra dobila prvi set, u kojem je gubila s 0-2, potom kod 5-6 spasila set-loptu, a u "tie-breaku" nadoknadila zaostatak od 1-3.

...

U drugom setu igra Martić je postala prejaka za Estonku, Dućanka je povela s 3-0 i lako privela meč kraju nakon sat i 43 minute igre.

Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Martić će u polufinalu igrati s 19. igračicom svijeta Kazahstankom Jelenom Ribakovom, koja je u fantastičnoj formi jer je u Dubaiju izbacila i pobjednicu Australian Opena Sofiju Kenin i drugu nositeljicu Čehinju Karolinu Pliškovu.