Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Šesta uzastopna pobjeda na Europskom prvenstvu
EP RUKOMET: Hrvatska svladala Češku sa 22-21

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

Rukomet

Hrvatski rukometaši svladali su Češku sa 22-21 (11-9) i došli do šeste uzastopne pobjede na Europskom prvenstvu te će posljednji dvoboj u skupini 1 protiv Španjolske dočekati s maksimalnim učinkom.

Lino Červar je protiv Češke odmarao igrače koji su iznijeli glavni teret dosadašnjih utakmica pa uopće u igru nisu ulazili vratar Marin ŠegoLuka CindrićIgor Karačić Željko Musa, a kapetan Domagoj Duvnjak je samo ušao kako bi u drugom poluvremenu izveo jedan sedmerac.

...

Marko Mamić je s pet pogodaka predvodio strijelce naše reprezentacije. Po tri pogotka postigli su Luka StepančićDavid Mandić Marino Marić, a po dva Josip ŠaracMatej Hrstić Vlado Matanović. Vratar Matej Ašanin imao je deset obrana.

Češku reprezentaciju je sa sedam pogodaka predvodio Ondrej Zdrahala, a najbolji pojedinac bio je vratar Tomaš Mrkva s 12 obrana.

Hrvatska je s osam bodova vodeća na ljestvici, ispred Španjolske koja ima šest bodova i utakmicu manje. Po dva boda imaju Njemačka, Austrija i Bjelorusija, a bez bodova je Češka.

U drugoj postavi Hrvatska je protiv neopterećene Češke igrala izjednačenu utakmicu, a najveću prednost su naši rukometaši uspjeli stvoriti početkom drugog poluvremena, kad su imali četiri pogotka viška u 37. minuti (13-9).

Hrvatska obrana je djelovala kompaktno, ali u napadu nije bilo tečnosti, što nije ni čudno s obzirom na poštedu koju su dobili glavni nositelji igre. Česi su uspjeli s tri uzastopna pogotka smanjiti zaostatak i uz odličnog vratara Tomaša Mrkvu do kraja dvoboja držati neizvjesnost.

U završnici utakmice ključnu ulogu odigrao je vratar Matej Ašanin s dvije odlične obrane, od deset koliko ih je skupio. Ipak, Česi su u posljednjoj minuti došli do izjednačenja (21-21) preko Patzela. U preostalih pola minute hrvatski rukometaši su rastezali češku obranu i u posljednjim sekundama otvorili prostor Luki Stepančiću koji je sa šest metara sa zvukom sirene donio šestu pobjedu Hrvatskoj na "austrijskom" dijelu nastupa na Euru.

Hrvatski rukometaši će posljednju utakmicu u skupini 1 odigrati u srijedu (16 sati) protiv Španjolske, u kojoj će se odlučivati o prvom mjestu.

Tijek susreta:

HRVATSKA  - ČEŠKA 22:21

60' Stepančić u zadnjoj sekundi za pobjedu Hrvatske!

59' Hrstka postiže gol za Češku, a u sljedećem napadu Mandić nije precizan.

58' Ašanin ponovno zaustavlja zicer, Hrvatska ima napad tri minute prije kraja utakmice.

56' Nakon time-outa kojeg je pozvao hrvatski izbornik, nakon izrađene akcije, Stepačnić je probio češkog vratara za +2. Na drugoj strani Ašanin upisuje osmu obranu.

55' Marino Marić prekinuo je češki napad, Hrvatska je sve bliže pobjedi.

54' Matanović drugi put iz četvrtog pokušaja postiže dvadeseti gol Hrvatske na utakmici.

52' Hrstka postiže gol, svoj treći na utakmici iz trećeg pokušaja.

51' Mamić peti put pogađa za +2!

50' Vlado Matanović postiže gol za vodstvo 18:17 Hrvatske.

47' Duvnjak ulazi prvi put na utakmici u igru da izvede sedmerac. Bio je uspješan!

46' Cip postiže gol za izjednačenje, odlazi se u završnicu u potpunom egalu.

45' Stepančić postiže gol s igračem manje.

44' Probijanje Mamića i Češka ima napad za izjednačenje. Brozović je dobio dvije minute, no Ašanin brani sedmerac!

41' Marko Mamić napravio je lijep prodor i vratio prednost Hrvatske na +2, nakon što su se Česi potpuno približili.

37' Ilija Brozović postiže gol za +4, no Zdrahala uzvraća na drugoj strani.

33' Hrstić je pokušao sa sedmerca, no nastavlja se hrvatska muka sa sedam metara na ovom prvenstvu.

32' David Mandić postiže prvi gol u drugom poluvremenu.

31' Počelo je drugo poluvrijeme.

30' Marko Mamić postiže treći gol na utakmici i Hrvatska odlazi na odmor s prednošću 11:9. Izbornik Lino Červar odmara igrače s najvećom minutažom, a naš najbolji strijelac je Mamić s tri gola.

28' Češki vratar Mrkva upisao je sedmu obranu, a sve bolji je i Matej Ašanin na drugoj strani. Ima pet obrana.

25' Zdrahala smanjuje prednost Hrvatske.

23' Stepančić je pronašao Marića na crti i Hrvatska ponovno na "plus 2".

21' Ašanin brani pokušaj Kaspareka.

20' Šarac vraća Hrvate u vodstvo.

19' Hrstić je poslužio Marića koji je sigurno s crte zabio osmi pogodak Hrvatske na utakmici.

17' Mandić u kontri zabija za izjednačenje u Beču. Nijedna momčad još nije napravila značajnu razliku.

14' Jurka vraća Češku u vodstvo, no Hrstić opet s druge strane poravnava rezultat. Ipak, u sljedećem napadu Horak brzo postiže gol.

11' Brza dva gola Češke i opet je utakmica izjednačena rezultatski.

9' Prva obrana Ašanina, prilika da Hrvatska ode na dva pogotka prednosti. Tu priliku
iskoristio je Mandić i naši rukometaši vode 5:3.

8' Mamićev drugi pogodak na utakmici!

6' Šarac je zabio za vodstvo Hrvatske s igračem manje, ali Česi odmah poravnavaju rezultat.

4' Marko Mamić postiže lijep pogodak, od njega Lino Červar očekuje da se razigra na ovoj utakmici kako bi bio na najvišoj razini u samoj borbi za medalje.

2' Prvi zgoditak na utakmici postigao je Kasparek, a odmah je na drugoj strani uzvratio Matej Hrstić.

1' Počela je utakmica s hrvatskim napadom. S tribina se čuje "Hoćemo pobjedu"

Nakon intoniranja himni, sve je spremno za početak.

Luka Cindrić, ponajbolji hrvatski rukometaš na ovom prvenstvu, neće igrati protiv Češke zbog ozljede zgloba. Još se ne zna hoće li igrati protiv Španjolske, no za polufinale bi trebao biti spreman.

EHF je pripremio usporedbu kapetana uoči utakmice. Domagoj Duvnjak zabio je dosadašnjem prvenstvo 20 golova uz visoku učinkovitost od 80 posto, a češki kapetan Ondrej Zdrahala je na 28 golova uz 67 posto uspješnosti.