Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Mladost obranila naslov u Jadranskoj ligi

Vaterpolo

PRESS:  Sport

VATERPOLO

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti obranili su naslov pobjendika regionalne Jadranske lige, oni su u finalu igranom na otvorenom plivalištu u dubrovačkom Gružu svladali domaćina Jug AO sa 15-11 (3-2, 3-5, 7-2, 2-2).

Mladost je do svog drugog naslova u ovom natjecanju stigla prvenstveno sjajnom trećom četvrtinom koju je dobila sa 7-2.

...

Zagrepčani su uspjeli neutralizirati Lorena Fatovića, koji je u prve dvije četvrtine postigao čak pet golova, dok su ostali igrači domaćeg sastava u napadu bili potpuno neopasni.

S druge stane su Harkov s tri i Ćuk s dva pogotka udarcima iz daljine punili mrežu iza Popadića. Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se sredinom te treće četvrtine kod rezultata 10-8 za Mladost kada su suci procijenili kako nakon udarca Papanastasioua lopta nije prešla gol-liniju iako je dojam da je domaći centar postigao pogodak.

Najefikasniji u sastavu Mladosti bio je srpski igač Miloš Ćuk s pet pogodaka, Konstantin Harkov je dodao tri, Alexander Bowen i Lovre Miloš po dva, a Cosmin Radu, Luka Bukić i Josip Vrlić po jedan gol, dok je Loren Fatović bio šesterostruki strijelac za Jug AO, no nitko drugi nije posstigao više od jednog, u strijelce su se još upisali Filip Kržić, Danil Merkulov, Marko Žuvela, Hrvoje Benić i Paulo Obradović. Sjajan je na vratima Mladosti bio i Ivan Marcelić sa 14 obrana.

Jug AO i Mladost uskoro će započeti i finalnu seriju doigravanja za naslov prvaka Hrvatske.

Prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede, a prva utakmica na programu je u subotu u Dubrovniku.