Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

Velika pobjeda hrvatske rukometne reprezentacije

Rukomet

PRESS:  Sport

RUKOMET

U susretu 2. kola A skupine Europskog rukometnog prvenstva hrvatska reprezentacija je u splitskoj Spaladium Areni pobijedila Island 29-22 i nakon dva kola ima maksimalan broj bodova.

Rukomet

Hrvatska je odigrala još jednu sjajnu utakmicu. Nakon +10 protiv Srbije na otvaranju EP-a, u drugom kolu je 'pao' Island sa sedam golova razlike.

Island se još jednom pokazao kao 'stara mušterija' hrvatskih rukometaša. Na velikim natjecanjima (OI, SP, EP) Hrvatska nikada nije izgubila od Islanda. U sedam utakmica igranih na olimpijskim igrama, svjetskim i europskim prvenstvima ostvarili smo šest pobjeda i jedan remi. Islanđani su Hrvatsku dobili samo jednom i to u prvom međusobnom srazu, 1993. godine u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Hafnarfjorduru 24:22.

Nakon neuvjerljivog prvog poluvremena, odabranici Line Červara su 'slomili' Island furioznim otvaranjem drugog dijela. U prvih 12 minuta nastavka Hrvatska je napravila seriju 8:2 i pobjegla na velikih 22:15. U 52. minuti imali smo i fantastičnih osam razlike (26:18), a na kraju je završilo 29:22.

Hrvatsku je do druge pobjede predvodio Luka Cindrić sa sedam golova, Manuel Štrlek je zabio pet, dok su Igor KaračićLuka Stepančić Marko Mamić postigli po četiri gola. Ivan Stevanović skupio sedam obrana, sve u drugom poluvremenu.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Aron Palmarsson s pet golova, Arnor Thor Gunnarsson s četiri te Omar Ingi Magnusson i Janus Dadi Smarason s po tri gola.

U drugom susretu iz ove skupine Švedska je pobijedila Srbiju 30:25.

Na ljestvici vodi Hrvatska sa četiri boda, Island i Švedska imaju po dva boda, dok je Srbija posljednja bez bodova.

U posljednjem kolu 16. siječnja sastaju se Srbija i Island, te Hrvatska i Švedska.

U 57. minuti Hrvatska i dalje vodi sedam razlike, 28:21
Čupić u 52. minuti postiže pogodak za 26:18, prvi put vodimo +8!
Šesta obrana Stevanovića i Hrvatska ostaje na +7, 25:18
U igru je ušao i Mamić te najprije zabio gol za 23:16, a zatim postiže i drugi gol za 24:17
Majstorska obrana Stevanovića, Hrvatska 15 minuta do kraja susreta vodi 22:16
Za sedam pogodaka prednosti, 22:15, u 42. minuti pobrinuo se Buntić
Štrlek postiže pogodak i vodimo +6, 21:15!

U 37. minuti odlazimo na velikih pet pogodaka prednosti, 19:14!
Najveća prednost Hrvatske - četiri pogotka prednosti, 18:14, pa obrana Stevanovića
U četvrtoj minuti nastavka Hrvatska ponovno vodi +3, 17:14, pogotkom Štrleka
Stepančić postiže pogodak za 15:14, a Cindrić povisuje na +2, 16:14
U prvom napadu Smarason izjednačuje na 14:14

Na poluvrijeme smo otišli s prednošću 14:13
Cindrić preuzeo lidersku ulogu, stopostotni učinak i njegov četvrti gol za 14:12
Isključenje Čupića kod 12:10, Hrvatska u završnici prvog poluvremena s igračem manje
Čupić diže atmosferu, Hrvatska odlazi na +3, 12:9. S istim rezultatom ušlo se u posljednjih pet minuta prvog dijela
Žuti karton za Čupića u 24. minuti, Hrvatska i dalje vodi +2 (11:9)
Hrvatska u naletu, Karačić postiže pogodak za prvo vodstvo Hrvatske od dva razlike, 10:8, u 20. minuti susreta

Island je ponovno poveo 8:7 u 17. minuti susreta, Cindrić izjednačuje na 8:8
Sredinom prvog dijela rezultat je izjednačen, 7:7.
Zasad stopostotni učinak Stepančića, njegov treći pogodak za vodstvo 7:6
Prednost vraća Luka Cindrić, nakon deset minuta Hrvatska vodi 5:4
U strijelce se upisuje i Manuel Štrlek za novo izjednačenje 4:4
U petoj minuti Island je poveo 3:2, no Stepančić novim golom izjednačuje na 3:3
Cindrić za Karačića i vodimo 2:1
Stepančić iz prve akcije postiže pogodak za 1:0, Palmarsson izjednačuje na 1:1