Korisnička ocjena: 5 / 5

Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

PRESS

SPORT
Druga uzastopna pobjeda Medvjeda  nakon što su u nedjelju u Salzburgu pobijedili Red Bull 5:4

Medveščak svladao Innsbruck i probio se na četvrto mjesto EBEL-a

Medveščak

PRESS:  Sport

HOKEJ NA LEDU

U susretu 8. kola drugoga kruga natjecanja u EBEL-u hokejaši Medveščaka su u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedili Innsbruck 5:2 (1:0, 2:1, 2:1) probivši se na četvrto mjesto ljestvice dva kola prije početka doigravanja.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Medvjeda  nakon što su u nedjelju u Salzburgu pobijedili Red Bull 5:4.

...

Medveščak je stigao do vodstva u posljednjoj minuti prve trećine golom Tera Koskiranta. Izjednačio je Andrew Clark u 21. minuti, no do kraja druge trećine Medveščak je zabio još dva gola, a strijelci su bili Jozef Balej (32) i Tyler Morley (39).

Innsbruck se vratio u igru smanjivši na 3:2 pogotkom Michaela Yogana na otvaranju posljednje dionice, no Medveščak je uzvratio golovima Garretta Noonana (47) i Mikea Avianija (48) i potom mirno priveo susret kraju.

S dva osvojena boda Medveščak je skočio na četvrto mjesto na ljestvici i sada ima osam bodova kao i KAC i Innsbruck koji su iza njega. Na vrhu je Red Bull s 20 bodova, Vienna Capitalsi imamu bod manje, a na trećem mjestu je Linz s 18 bodova.

Do početka doigravanja još su dva kola. Medveščak će najprije 2. ožujka ugostiti Vienna Capitalse, a dva dana poslije u posljednjem kolu igrat će u Linzu.