Zvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivnaZvjezdica aktivna

HRVATSKE KUGLAČICE SVJETSKE PRVAKINJE

Kuglanje

PRESS:  Sport

KUGLANJE

Hrvatska ženska kuglačka reprezentacija do 23 godine osvojila je naslov svjetskih prvakinja na XIX. Svjetskom prvenstvu koje se održava u Cluju.

Za Hrvatsku, prvenstvo je otvorila fantastična Ana Jambrović s  642 srušena čunja, zatim Mirna Bosak sa 615 čunjeva, a kao treća je nastupila Ivana Juričić sa srušenih 592 čunjeva te smo na sredini natjecanja držali  prvo mjesto.

...

U drugom dijelu nastupile su Klara Sedla koja je srušila 551 čunjeva, Valentina Pavlaković s 547 srušenih čunjeva i za kraj da potvrdi zlato Milana Pavlic sa 606 srušenih čunjeva.

Hrvatska reprezentacija tako je osvojila zlato s ukupno 3553 čunja, drugo plasirana je reprezentacija Njemačke s 3482 čunja, a treće plasirana je reprezentacija Srbije s 3453 čunja.

Izvanredne Ana, Mirna, Ivana i Milana izborile su i nastup u finale pojedinačnog SP koje je na rasporedu u nedjelju.