Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

ATP Gstaad: Viktor Galović plasirao se u četvrtfinale

ATP Gstaad

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatski tenisač Viktor Galović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Gstaadu što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio Nizozemca Robina Haasea sa 6:1, 3:6, 6:3 ostvarivši prvu pobjedu u glavnom ždrijebu na nekom ATP turniru u karijeri, Galović je u drugom kolu bio bolji od 17-godišnjeg Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea 3:6, 6:4, 6:2.

...

Mladi Kanađanin je bolje ušao u meč i u prvom setu je dva puta oduzimao servis 27-godišnjem hrvatskom tenisaču. Kod rezultata 3:2 i potom kod 5:3. Galović je u drugom setu zaigrao daleko bolje i kod rezultata 4:4 načinio je break za 5:4, a potom obranio svoj servis i izjednačio na 1:1 u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Galović, koji je rođen u Novoj Gradiški, a živi u Italiji, potpuno je deklasirao protivnika. Prvi break je načinio kod rezultata 1:1, a potom je kod 4:2 još jednom oduzeo servis suparniku i mirno priveo meč kraju.

Galovića u četvrtfinalu očekuje pobjednik dvoboja između našeg Borne Ćorića i Srbina Lasla Đere

Zanimljivo, Galović je turnir upao kao sretni gubitnik iz kvalifikacija.