Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

PRESS

SPORT

Petra Martić je nakon jučerašnjeg poraza Donne Vekić ostala jedina hrvatska predstavnica u All-England Clubu u pojedinačnoj konkurenciji
Wimbledon: Petra svladala 18-godišnju Ruskinju Anastasiju Potapovu

Petra Martić

PRESS:  Sport

TENIS

Hrvatska tenisačica Petra Martić svladala je u drugom kolu Wimbledona 18-godišnju Ruskinju Anastasiju Potapovu s 3:6, 6:3 i 6:4 za dva sata i 17 minuta igre.

Martić je u prvom setu napravila previše pogrešaka u ključnim trenucima, što je solidnom igrom 18-godišnja Ruskinja iskoristila.

...

Već u prvom gemu susreta 24. nositeljica nije iskoristila dvije vezane "break-lopte", da bi kod zaostatka 1:2 izgubila gem na svoj početni udarac dvostrukom servis pogreškom. Promašenim bekhendom na "break-loptu" u sljedećoj igri ispustila je priliku za povratak u rezultatsku ravnotežu, a još jednom pogreškom na bekhendu na "break-loptu" Potapove pala je u zaostatak 1:5. Iako je vratila jedan "break" zaostatka i kod rezultata 2-5 spasila čak pet set-lopti Ruskinje (0:40 i dvije prednosti), Martić nije uspjela nadoknaditi veliki zaostatak.

Kada je u prvom gemu drugog seta 28-godišnja Dućanka izgubila servis situacija nije izgledala obećavajuće, ali je uspjela odmah u sljedećoj igri ekspresno vratiti zaostatak. Ključnim se za drugu dionicu igre pokazao šesti gem, kada je Martić još jednom oduzela servis Potapovoj i tako povela sa 4:2. Kod 5:3 Hrvatica je prilikom servisa za set uspjela spasiti dvije "break-lopte" i to obje odličnim servisima, da bi potom asom stigla i do set-lopte, koju je realizirala nakon duže izmjene s osnovne linije.

Jedini "break" u trećem setu Martić je ostvarila odmah u prvoj igri, a u opasnosti od ispuštanja te prednosti bila je samo odmah u sljedećem gemu, no kada je spasila čak tri "break-lopte" suparnice do kraja susreta nije dopustila Ruskinji da zaprijeti. Na servisu za pobjedu osvojila je gem bez izgubljenog poena.

Tako je Martić nakon jučerašnjeg poraza Donne Vekić ostala jedina hrvatska predstavnica u All-England Clubu u pojedinačnoj konkurenciji. Na muškom turniru nakon današnjeg poraza Ive Karlovića ostao je samo Marin Čilić.

Martić će u trećem kolu igrati protiv Amerikanke Danielle Collins, koja je s 4:6, 6:4 i 6:3 svladala 12. nositeljicu Latvijku Anastasiju Sevastovu.