Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

PRESS

SPORT

"Nismo ni očekivali laku pobjedu. Ipak, kad smo se posložili u obrani i poveli s tri razlike držali smo prednost"
Hrvatska nakon lošeg početka nadvisila Grčku

Vaterpolo

PRESS:  Sport

VATERPOLO

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Grčku s 13:11 (1:2, 5:4, 4:1, 3:4) u četvrtfinalu Europa kupa, koji se održava u Zagrebu.

Nakon vrlo nervoznog ulaska u dvoboj, hrvatski igrači nisu iskoristili prvih pet situacija s igračem više u bazenu, zbog čega je Grčka bila u stalnoj prednosti tijekom prve dvije četvrtine, susret je riješen u trećoj četvrtini. Hrvatska je u tom periodu prva postigla tri uzastopna gola i do kraja dvoboja nije dopustila Grcima primicanje na manje od dva gola razlike.

...

Prvi gol u drugom poluvremenu Grci su postigli nakon sedam minuta igre, a Hrvatska je zaključila treću dionicu pogotkom Fatovića za visoko vodstvo 11:7, što je bila "točka na i" nakon koje se Grci više nisu uspjeli vratiti.

Tri gola za Hrvatsku postigao je Loren Fatović, po dva su dodali Maro JokovićJosip VrlićAnđelo Šetka i Javier Garcia, a po jedan Luka Lončar i Ivan Buljubašić, dok je Ioannis Fontoulis s tri gola predvodio Grčku. Po dva su dodali Alexandros Gounas i Angelos Vlachopoulos.

- Nismo ni očekivali laku pobjedu. Ipak, kad smo se posložili u obrani i poveli s tri razlike držali smo prednost, rekao je Loren Fatović.

Najavio je i predstojeći dvoboj sa Španjolcima u poluinalu: - Bit će teška utakmica, razbijali su Srbe tri četvrtine.

U polufinalu Hrvatska će u subotu od 20.15 sati igrati protiv Španjolske koja je s 13:12 (5:4, 3:1, 3:4, 2:3) svladala Srbiju, dok će u drugom polufinalu od 18.30 sati igrati Mađarska i Italija. Mađarska je s 11:7 (4:2, 2:3, 1:1, 4:1) pobijedila Crnu Goru, dok je Italija s 11:9 (3:3, 3:2, 1:3, 4:1) bila bolja od Rusije.