Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Kvalifikacije za SP 2018.
Odbojkaši slavili protiv Norveške

Odbojka

Novosti iz Domovine

Hrvatska odbojkaška reprezentacija slavila je u prvom susretu kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo za seniore protiv reprezentacije Norveške 3-1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:15).

Izabranici Ivana Rančića uspjeli su doći do prve pobjede u Zagrebu na turniru gdje se još nalaze uz današnje protivnike Norvežane, Švicarska, Srbija, Danska i Bjelorusija.

...

Susret skupine E druge runde kvalifikacija za SP 2018. krenuo je vrlo izjednačeno te su obje reprezentacije uzele po set. Hrvatska se diže u trećem i četvrtom setu i uvjerljivo završava meč u svoju korist. Sljedeću utakmicu naši odbojkaši igraju protiv Švicarske.

Susret je odigran u zagrebačkom Domu odbojke Bojan Stranić pred 200-tinjak gledatelja.

U ostalim susretima iz skupine E Švicarska je pobijedila Dansku 3-1, dok je Srbija bila bolja od Bjelorusije 3-0.

Direktan plasman na svjetsko prvenstvo izboriti će pobjednici šest skupina, dok će svi drugoplasirani tvoriti novu skupinu iz koje će pobjednik izvaditi vizu za SP.

Svjetsko prvenstvo će se održati od 10. do 30. srpnja 2018. u Italiji i Bugarskoj.

Hrvatski odbojkaši do sada su sudjelovali samo na jednom svjetskom prvenstvu, 2002. u Argentini gdje su osvojili 19. mjesto.