Preminule su 53 osobe, u samoizolaciji je trenutno 62270 osoba

Novosti iz Domovine
U posljednja 24 sata zabilježeno je 4620 novih slučajeva zaraze koronavirusom te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 24851, izvijestio je u četvrtak Nacionalni stožer civilne zaštite.
Među njima je 2754 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 296 pacijenata.
...
Preminule su 53 osobe.
U samoizolaciji je trenutno 62270 osoba.
Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno su zabilježene 163992 osobe zaražene novim koronavirusom, od kojih je 2420 preminulo, ukupno se oporavilo 136 721 osoba od toga 3466 u posljednja 24 sata.
Do danas je ukupno testirano 849 714 osoba, od toga 12095 u posljednja 24 sata.
Opća bolnica Varaždin izvijestila je da je noćas došlo do popuštanja konstrukcije jednog od vojnih šatora podignutog u krugu varaždinske bolnice, privremenog smještajnog kapaciteta s razvodom kisika. U trenutku popuštanja, u njemu se nisu nalazili pacijenti ni zdravstveno osoblje. Iz bolnice su rekli kako nije oštećen razvod kisika, te da je obaviještena vojska kako bi se šator ponovno stavio u funkciju.
Danas počinje brzo antigensko testiranje u Splitsko-dalmatinskoj županiji, a u Varaždinskoj županiji takva će se testiranja provoditi u velikim tvrtkama.
Od subote 11. prosinca na snazi će biti nove epidemiološke mjere u trgovinama i trgovačkim centrima i trajat će do 10. siječnja 2021. Potpredsjednik HGK Josip Zaher u emisiji Hrvatskog radija "U mreži Prvog" rekao je kako su u HGK zazivali cijelo vrijeme pandemije kontinuitet u poslovanju. Naglasio je kako potpuno zatvaranje nije dobro, jer trgovine moraju opskrbiti stanovništvo i gospodarstvo.
Koronavirus po županijama
U protekla 24 sata u Zagrebu je zabilježeno 636 novooboljelih od koronavirusa, te je tako trenutno aktivnih slučajeva Covida-19 u glavnome gradu 3.671, izvijestio je Stožer civilne zaštite Grada Zagreba.
Na području Zagrebačke županije evidentirano je 450 novooboljelih osoba. Trenutno je aktivno 4359 slučaja. Najviše oboljelih je u Velikoj Gorici - 83, Samoboru - 74, Zaprešić - 41, Bistra - 38, Dugo Selo - 30, Sveta Nedelja - 27, Jastrebarsko - 25, Vrbovec - 22, Ivanić Grad - 20. Jedna osoba s područja općine Jakovlje je preminula. Samoizolacija je propisana učenicima 24 razreda osnovnih škola.
U Primorsko-goranskoj županiji 387 je novopozitivnih soba, a u KBC Rijeka umrle su četiri osobe. Hospitalizirano je 137 osoba, a 13 je na respiratoru.
U Osječko-baranjskoj županiji od testiranih 837 uzoraka 371 bio je pozitivan na koronavirus. Najviše novopozitivnih osoba ima na području grada Osijeka s prigradskim naseljima (153). Na bolničkom liječenju nalaze se ukupno 263 osobe i to 199 u Kliničkom bolničkom centru Osijek (od kojih su 54 na respiratoru), a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 64 pacijenta s tim oboljenjem. Preminulo je osam osoba. Najstarija preminula osoba rođena je 1937., a najmlađa 1991. godine, a uz COVID-19 svi su imali i druge komorbiditete. U samoizolaciji nalazi se 2.713 osoba.
U Vukovarsko-srijemskoj županiji 215 je novih slučaja Covida-19. Preminule su tri osobe. Trenutno je u županiji 89 osoba hospitalizirano, a u samoizolaciji je 1731 osoba.
Na području Koprivničko-križevačke županije potvrđeno je 204 novih slučajeva bolesti COVID-19. Trenutno je aktivno 983 slučaja, ozdravile su 64 osobe, a na bolničkom liječenju nalazi se 101 osoba. U OB Koprivnica preminule su dvije osobe (1941. i 1942. godište) koje su u kliničkoj anamnezi imale i druge dijagnoze. Od sutra, 11. prosinca na prostoru Sajmišta u Koprivnici s radom započinje drive-in punkt za izuzimanje uzoraka sa sumnjom na SARS – CoV-2 virus.
Sisačko-moslavačka županiji ima 148 novooboljelih osoba.
Zadarska županija ima 137 novozaraženih. Pod aktivnim nadzorom je 2.578 stanovnika. Preminule su dvije osobe u dobi od 86 i 94 godine, korisnice privatnog doma za stare i nemoćne na području Grada Zadra. Na svim COVID odjelima u zadarskoj općoj bolnici hospitalizirano je 70 bolesnika od kojih je 10 na respiratoru, a u biogradskoj bolnici na liječenju je 20 pacijenata sa lakšim i srednje teškim simptomima. U Psihijatrijskoj bolnici Ugljan još je jedan pacijent zaražen koronavirusom, a virus je ušao i u Centar za rehabilitaciju Sv. Filip i jakov gdje su zaražene dvije korisnice i jedna djelatnica.
U Dubrovačko-neretvanskoj županiji 116 je novih slučajeva zaraze koronavirusom. Izliječeno je 39 osoba. U OB Dubrovnik hospitalizirano je 67 osoba. Osam pacijenata zahtijeva intenzivnu skrb, pet pacijenta je na invanzivnoj ventilaciji, jedan pacijent je na neinvanzivnoj ventilaciji, a dva pacijenta su na kisiku. U samoizolaciji je 2200 osoba.
U Požeško-slavonskoj županiji od obrađenih 265 uzoraka 95 je pozitivno na koronavirus. Trenutno je aktivno 618 slučajeva, 535 osoba nalazi se u kućnoj izolaciji, a 83 osobe su hospitalizirane. U samoizolaciji se nalazi 1366 osoba.
S područja Ličko-senjske županije 74 su novooboljele osobe, 93 su izliječene, a dvije su preminule. Pod aktivnim nadzorom/samoizolacijom je ukupno 1109 osoba.
U Istarskoj županiji 91 je novozaražena osoba. Za 71 osobu radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. Kod devet osoba epidemiološki se radi o uvezenim slučajevima s područja: Rijeka (2), Zagreb (3), Karlovac (1), Slavonski Brod (1), Italija (1), Srbija (1). U epidemiološkoj obradi nalazi se 11 osoba, a izliječeno ih je 86. Trenutno je na poluotoku 700 aktivnih slučaja, a u mjerama samoizolacije nalazi se 1585 osoba. U Općoj bolnici Pula preminula je jedna osoba (1931. godište) s pridruženim kroničnim bolestima.
U Bjelovarsko-bilogorskoj županiji potvrđeno je 76 novih slučajeva. Na COVID odjelu bjelovarske Opće bolnice liječi se 46 osoba od kojih je sedam na respiratoru. Također, 20 pacijenata je na opservaciji, odnosno za njih se čekaju nalazi jesu li pozitivni na koronavirus ili ne. U samoizolaciji se nalazi 1965 osoba.
|
Drugi upravo čitaju... |
|
|
Foto: scrshot HRT/Pixsell
Priredila: Lorena Tulić
Izvor: DPCM/Hina/HRT
Ovaj materijal sufinanciran je sredstvima Fonda za poticanje pluralizma i raznovrsnosti elektroničkih medija.
















