Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Četvrto Europsko Kungfu - Whushu prvenstvo
Hrvatski kungfu borci osvojili četiri zlata u Tbilisiju

kungfu

PRESS: Sport

SPORT: KUNGFU

Na četvrtom Europskom Kungfu - Whushu prvenstvu održanom u gruzijskom Tbilisiju hrvatski predstavnici osvojili su četiri zlatne medalje.

Ana Marija Malešević osvojila je dva najsjajnija odličja. Najbolja je bila u borbama (Qingda) u kategoriji do 56 kilograma nakon što je u finalu svladala Turkinju Kubru Aktas s 2:0, a u disciplini gurajućih ruku (Tui Shou) za zlato borila se sa Španjolkom Albom Ninjom Gonzales i bila bolja s 3:1.

Vedran Tepavac u istoj disciplini (Tui Shou) kategorije do 85 kilograma postao je europski prvak pobijedivši Rusa Alekseja Ucenkova s 4:0.

Sjajne rezultate upotpunio je mladi sedamnaestogodišnji Puljanin Toni Čujić Klenovar koji je u borbama (Qingda) postavo europski juniorski prvak nakon što je u finalu slavio protiv Turčina Emrea Kesicia s 2:0.

Na EP-u je nastupilo 700 natjecatelja iz 29 zemalja.